Zamknij

Fotowoltaika – dotacje na wyciągnięcie ręki

00.00, 23.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.00, 05.01.2023
Freepik

Instalacje fotowoltaiczne wpisały się w krajobraz polskich miast i wsi i są wykorzystywane w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Wciąż jednak jest duży popyt na kolejne instalacje, które produkują zieloną energię ze słońca, znacznie obniżając comiesięczne rachunki za prąd. Dzieje się tak również dlatego, że powstało wiele programów dotacyjnych, które pomagają sfinansować budowę instalacji fotowoltaicznej. Jeżeli interesuje Cię własna instalacja fotowoltaiczna, zaufaj sprawdzonej firmie, jaką jest FlexiPower Group i rozpocznij budowanie niezależności energetycznej dzięki doatcji na fotowoltaikę.

Pomoc w pozyskaniu dotacji

Pracownicy FlexiPower Group nie tylko doskonale znają się na montażu paneli fotowoltaicznych, ale także wspierają klientów firmy w pozyskiwaniu dofinansowań na własną mikroelektrownię. 15 lat doświadczenia na rynku OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, sprawiło, że FlexiPower Group zostało obdarzone zaufaniem przez wielu klientów. Część z nich swoje instalacje fotowoltaiczne sfinansowało właśnie dzięki zewnętrznej dotacji, w której pozyskaniu pomagają specjaliści z FlexiPower Group.

Proces pozyskiwania dotacji nie musi być żmudny – wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikami firmy i przedstawisz im swoje oczekiwania i możliwości. Po zapoznaniu się z bieżącą sytuacją, specjaliści z FlexiPower Group pomogą Ci przygotować dokumenty niezbędne do uzyskania dotacji, dzięki której staniesz się posiadaczem własnej instalacji PV i przestaniesz martwić się ceną energii elektrycznej. Pamiętaj, że fotowoltaika to nie wszystko – montaż modułów PV możesz połączyć z instalacją pompy ciepła, dzięki czemu obniżysz też koszty ogrzewania nieruchomości.

Fotowoltaika – dotacje w 2023 roku

Na rynku wciąż pojawiają się nowe projekty, których celem jest dotowanie nowopowstających mikroinstalacji fotowoltaicznych. W 2023 roku są to oferty skierowane zarówno do jednorodzinnych gospodarstw domowych, jak i do rolników.

  • Mój Prąd 4.0 powstał z myślą o prosumentach, czyli osobach fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na potrzeby swojego gospodarstwa. Wysokość dofinansowania może wynieść aż 20 500 zł.
  • Program Moje ciepło obejmuje dofinansowanie kompleksowego montażu instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. O dofinansowanie można starać się, nawet jeśli budynek nie otrzymał jeszcze pozwolenia na użytkowanie.
  • Czyste powietrze to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jego głównym założeniem jest wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe. Skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych i osób posiadających pozwolenie na ich budowę.
  • Agroenergia dedykowana jest dla rolników, którzy są właścicielami lub dzierżawcami nieruchomości rolnej, a dotacja ma służyć budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich.

Fotowoltaika + dotacje + FlexiPower Group to sprawdzony sposób, by zadbać o środowisko i nie martwić się podwyżkami cen energii. Zadzwoń do firmy już dziś!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%