Zamknij

Jechali rowerami dla Kingi - KMP Bydgoszcz

12:15, 15.05.2017
REKLAMA

W sobotę i niedzielę odbył się charytatywny Rajd Rowerowy, którego głównym organizowanym był Bank Spółdzielczy w Koronowie. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Tym razem pomagaliśmy naszej koleżance z Tucholi, która zmaga się z rakiem.

W miniony weekend (13-14.05.2017) ruszył dwudniowy rajd rowerowy, w którym wzięło udział łącznie około 200 miłośników „dwóch kółek”, w różnym przedziale wiekowym. Podczas pokonywania tras uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne tereny Kaszub, Borów Tucholskich, Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali bydgoscy policjanci. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali rajd, ale również wspólnie z uczestnikami dojechali na rowerach do mety w Romanowie nad Zalewem Koronowskim.

Wszystko na rzecz policjantki z Tucholi – Kingi Szwedy, która zmaga się z rakiem. Nasza koleżanka przez 10 lat pracując w Policji pomagała innym, teraz my chcemy pomóc jej w powrocie do zdrowia, zbierając środki na leczenie w klinice w Niemczech.
Rowerzyści mieli okazję pokonać trzy trasy. Najdłuższa, bo dwudniowa, miała 125 kilometrów. Pozostałe dwie trasy liczyły ponad 30 kilometrów.

Dla uczestników tej przejażdżki, oprócz dobrej zabawy i miłej atmosfery, organizator zapewnił posiłki, przekąski i napoje. Na zakończenie zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz w wielu innych atrakcjach.

Oczywiście nie zabrakło na mecie miłego spotkania z Kingą. Tam, też Prezes Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Alicja Huczyńska wraz z członkami zarządu przekazała czek o wartości 9,712 złotych. Niemniej jednak, wiemy już, że czek wynosi ponad 10 tysięcy złotych. Liczenie się jeszcze nie zakończyło, ponieważ cały czas spływają pieniądze na konto Kingi.

Partnerami przedsięwzięcia byli: Concordia-Ubezpieczenia, Transport Ciężarowy-Handel Dźwigami, Zblech Bike-Łukasz Zblewski, Gmina Brusy, Gmina Koronowo, CCC- Sprandi Polkowice, Port Jachtowy Tazbirowo, Studio Mardo.

Życzymy Kindze powrotu do zdrowia!!!

Autor: KWP w Bydgoszczy

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz