Zamknij

Niebezpieczna ucieczka 18-latka nagrana na policyjnym wideorejestratorze - KMP Bydgoszcz

09:59, 21.03.2018
REKLAMA

Policjanci z bydgoskiego ruchu drogowego oraz oddziału prewencji zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze wideorejestratorem nagrali jego ucieczkę i szereg wykroczeń. 18-latek był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz obowiązkowych dokumentów podczas jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (19.03.2018) około godziny 17:15 na ulicy Wyszyńskiego na wysokości wiaduktu. Tam patrol z bydgoskiego oddziału prewencji zauważył kierującego hondą, który nie miał włączonych świateł mijania podczas jazdy. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jeden z mundurowych dał znak do zatrzymania we wskazane miejsce. Jednak kierowca hondy minął funkcjonariusza i zaczął przyspieszać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i powiadomili o tym fakcie dyżurnego. Ta informacja trafiła do patrolu ruchu drogowego, który przemieszczał się pojazdem nieoznakowanym ulicą Armii Krajowej. Tam mundurowi zauważyli pędzącą hondę w kierunku Osielska.

Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiękowe zawrócili i ruszyli za uciekającym pojazdem. Patrol drogówki szybko dogonił hondę i przyblokował kierującego zmuszając go do zjazdu na ulicę Ziołową. Cały pościg zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego.

Jak się okazało, 18-latek nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Mieszkaniec gminy Koronowo był trzeźwy. Policjanci po przeszukaniu auta znaleźli kastet oraz drewnianą pałkę. Mundurowi zholowali hondę i przewieźli kierującego do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

Teraz śródmiejscy funkcjonariusze analizują zapis z wideorejestratora. 18-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli policjantowi oraz szereg wykroczeń drogowych. Odpowie również za naruszenie przepisów z ustawy o broni i amunicji.

Przypominamy, że z dniem 01 czerwca 2017 roku w kodeksie karnym nastąpiły zmiany. Do katalogu przestępstw dołączył między innymi art. 178b, który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz