Ubiegła niedziela to data, która na trwałe zapiszę się w historii byszewskiej parafii. To w ten dzień Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny odwiedził Prymas Polski ks. abp. Wojciech Polak.
Wizyta nie była przypadkowa. W Byszewie świętowano bowiem odpust parafialny i 51. rocznicę koronacji Matki Bożej. Z okolicznych miejscowości przybyły też liczne pielgrzymki. Tradycyjnie już nie zabrakło pielgrzymów z Koronowa. Tuż po mszy, której przewodniczył ksiądz arcybiskup odbyło się poświęcenie nowo wybudowanej kalwarii, która znajduje się przy kościele.
Fot. Studio Rozalia
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koronowo.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz