Zamknij

Nad Zalewem Koronowskim sprawdzano bezpieczeństwo osób

15:57, 06.08.2018 | Monika Karska Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (05.08.2018) na Stanicy Wodnej w Tazbirowie nad Zalewem Koronowskim policjanci wspólnie z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 Straży Pożarnej w Bydgoszczy sprawdzali stan bezpieczeństwa łodzi oraz przyczep campingowych.

Policjanci rozmawiali z właścicielami łodzi o bezpieczeństwie osób pływających, przypominając o wyposażeniu pasażerów jednostek pływających w kapoki.

Natomiast strażacy kontrolowali butle z gazem umieszczone w przyczepach i łodziach, a policjanci wyposażenie łodzi. Podczas kontroli strażacy ujawnili jeden przypadek zaczadzenia przyczepy campingowej. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz uszczelnienie przyczepy mogło dojść do tragedii.

Nie zabrakło również rozmów z najmłodszymi żeglarzami i ich rodzicami na temat bezpiecznego pływania w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci rozdali ulotki, krzyżówki oraz opaski odblaskowe.

 Była do doskonała okazja, aby porozmawiać z policjantami o zagrożeniach jakie spotykają żeglarze na wodzie oraz zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa.

(Monika Karska Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%