Zamknij

Sprzątając Pieczyska, chcą zwrócić uwagę na problem zaśmiecania

18:04, 26.09.2019 | Redakcja
Skomentuj
Przyda się każda para rąk! Im więcej osób, tym większy kawałek ziemi uda się posprzątać fot. Mercedes-Benz Auto Frelik
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę tj. 28 września w godzinach 11:00-15:00, odbędzie się akcja sprzątania lasu i plaży w Pieczyskach. 

Inicjatorem wydarzenia jest Mercedes-Benz Auto Frelik. Hasłem przewodnim będzie #TrashTagChallenge -  jest to popularna na całym świecie aktywność proekologiczna, gdzie internauci publikują zdjęcia przedstawiające ich otoczenie przed posprzątaniem oraz po. Hastag #TrashTagChallenge ma prawie 25 tysięcy postów na Instagramie, co obrazuje jak wielki wpływ na lokalne działania ma ta inicjatywa.

- Na zamieszanych w sieci zdjęcia często różnica „przed i po" sprzątaniu jest zdumiewająca co wskazuje na to, że wszystkie akcje mające na celu rozwiązanie problemu zaśmiecania planety są po prostu ważne - mówią organizatorzy. - Akcją sprzątania w Pieczyskach chcemy zwrócić uwagę na szeroki problem jakim jest zaśmiecenie lasów i plaż. Jak wiadomo, przyjemniej żyje się i wypoczywa w czystym i zadbanym miejscu. Lokalne społeczności, mogą aktywnie połączyć siły i zrobić coś dobrego dla siebie i otaczającej ich przyrody - dodają.

Organizatorzy chcą pokazać, że sprzątanie lasu może być połączone z rekreacją, wystarczy wziąć worek i rękawiczki i przy okazji porannego joggingu czy spaceru z psem posprzątać kawałek polany, lasu, plaży.

- Każdy na wpływ na poprawę  kondycji naszej planety, wystarczy odrobina zaangażowania i chęci do działania - zachęcają inicjatorzy.

Dodatkowym atutem będzie także wsparcie grupy ok. 20 płetwonurków, którzy oprócz sprzątania dna jeziora zrobią pokaz ratownictwa medycznego. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom rękawiczki i worki na śmieci. Przyda się każda para rąk! Im więcej osób, tym większy kawałek ziemi uda się posprzątać.

Patronat nad wydarzeniem objęła Gmina Koronowo, natomiast patronat medialny portal Koronowo.net.pl

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Ciekawe?Ciekawe?

1 1

Czy gmina ma coś z reklamy firmy p. Frelik czy to tylko kryptoreklama? 09:43, 01.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OczywiścieOczywiście

1 1

Pat i Pietrek muszą zmienić złomy. 15:52, 01.10.2019