Zamknij

Pojechali w charytatywnym rajdzie, aby pomóc 7-letniemu Wiktorowi

14:40, 17.09.2019 | Redakcja
Skomentuj
Do tej pory na leczenie Wiktora udało uzbierać się blisko 9 tysięcy zł. Zbiórka funduszy potrwa do końca września fot. redakcja
REKLAMA

160 rowerzystów wzięło udział w V Charytatywnym Rajdzie, organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Koronowie. Tym razem zbierano fundusze na leczenie 7-letniego Wiktora z Małej Klonii.

W lutym tego roku u Wiktora zdiagnozowano ostrą białaczkę mieloblastyczną. Wtedy też rozpoczęła się walka o życie chłopca. Wiktor jest w trakcie chemioterapii. To trudne i wyczerpujące leczenie wiąże się ze stałym pobytem w szpitalu i kosztownym leczeniem. Dlatego, też Bank Spółdzielczy w Koronowie postanowił zorganizować Charytatywny Rajd Rowerowy. Odbył się on w ubiegły weekend tj. 14-15 września. W sobotę uczestnicy wyruszyli z Bydgoszczy, Koronowa i Gostycyna, aby dojechać do Fojutowa. Z Bydgoszczy do miejsca docelowego dystans wynosił  98 km, a z Koronowa około 73 km. Uczestnicy mijali takie miejscowości jak m.in Krówka Leśna, Pruszcz Bagienica, Gostycyn, Wielki Mędromierz, Tuchola, Wielka Komorza, Woziwoda i Legbąd. Po drodze nie zabrakło specjalnie przygotowanego poczęstunku. W drogę powrotną wyruszono następnego dnia. Organizatorzy przygotowali też krótsze trasy. W niedzielę rowerzyści z Koronowa i Gostycyna pokonali około 27 km. Całość wydarzenia zakończyła się w Rodzinnym Porcie Jachtowym Tazbirowo. Do tej pory na leczenie Wiktora udało uzbierać się blisko 9 tysięcy zł. Zbiórka funduszy potrwa do końca września.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.