Zamknij

Temperatura z każdym dniem będzie wyższa. Sprawdź prognozę pogody dla Koronowa

17:33, 05.07.2021 | RM, fot. eXbee
Skomentuj fot. xbee scree lot z drona

W Koronowie od poniedziałku z każdym kolejnym dniem temperatura będzie wyższa, z powodu napływu coraz bardziej gorącego powietrza z południa.

- W środę, czwartek i być może początkowo jeszcze w piątek będzie – w te dni temperatura przekroczy 30 st. (do 31-33 st.). Możemy mieć trudności ze spokojnym snem, ponieważ noce ze środy na czwartek i z czwartku na piątek mogą być tropikalnymi (temperatura nie spadnie poniżej 20 st.) - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Początkowo upałowi towarzyszyć będzie przewaga słonecznej pogody, ale już w czwartek wieczorem z zachodu zbliży się chłodny front atmosferyczny i wówczas niewykluczona jest burza.

[ZT]4816[/ZT]

Jeszcze większe prawdopodobieństwo opadów i burz będzie w piątek, gdy front będzie się nad nami przemieszczał. Istniej ryzyko gwałtownych burz z silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. 

Po przejściu frontu z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne i w sobotę oraz niedzielę już bez upału z temperaturą na poziomie 24-26 st. Pogoda również będzie spokojniejsza chociaż przelotny deszcz lub burza są możliwe.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na lekko obniżonym poziomie, a słaby, okresami umiarkowany wiatr powieje z południa, tylko pod koniec tygodnia z zachodu.

[ZT]4808[/ZT]

Pogoda, ze względu na odczucie gorąca i następnie przejście front atmosferycznego, będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie – zmęczenie, częstsze bóle głowy, rozdrażnienie, spadek koncentracji, a w piątek nasilone dolegliwości bólowe. Pamiętajmy o częstym uzupełnianiu płynów i ochronie skóry oraz głowy przed słońcem.

Zwłaszcza do czwartku pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza, w którym w wysokim stężeniu będą się unosić silnie uczulające pyłki traw i w mniejszym stopniu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria i pokrzywy.

fot. screen/lot z drona eXbee

[ZT]4819[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%