Zamknij

Olimpiada Gołębi w Poznaniu. Sukces hodowcy z koronowskiego oddziału. Gołąb Sławomira Burka zdobył złoty medal

15:55, 28.01.2019 Redakcja Aktualizacja: 16:15, 28.01.2019
Skomentuj Gołąb zdobył tytuł mistrza świata w lotach na 300 kilometrów fot. Artur Zarębski Gołąb zdobył tytuł mistrza świata w lotach na 300 kilometrów fot. Artur Zarębski

W miniony weekend w Poznaniu odbywała się Olimpiada Gołębi Pocztowych. Miło nam poinformować, że gołąb hodowcy z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Koronowo zdobył złoty medal w swojej klasie.

Olimpiada to święto hodowców odbywające się co dwa lata w różnych miejscach na świecie. Do Poznania przyjechali hodowcy z takich krajów jak np. Chiny, Japonia, Indie, RPA, Kuba oraz Filipiny. Rywalizowano w różnych kategoriach. W tych prestiżowych zawodach duży sukces osiągnął Sławomir Burek z koronowskiego oddziału Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Jego gołąb zdobył tytuł mistrza świata w lotach na 300 kilometrów (kat. Sport H). Ptak najpierw wygrał zawody okręgowe w Inowrocławiu, a następnie ogólnopolskie w Sosnowcu. Ukoronowaniem była olimpiada w Poznaniu. Warto także zaznaczyć, że polscy hodowcy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Cegiełkę do tego dołożył Sławomir Burek i jego gołąb. Gratulujemy.