Zamknij

Podziękowali mieszkańcowi gminy Koronowo za zatrzymanie pijanego kierowcy

15:51, 28.03.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Komendant Komisariatu Policji w Koronowie podinsp. Tomasz Meyze podziękował mieszkańcowi gminy Koronowo za pozytywną reakcję na zachowanie kierowcy peugeota boxera. Okazało się, że 43-latek kierował autem mając niemal 4 promile alkoholu w organizmie.

Komendant Komisariatu w Koronowie dziękuje świadkowi zdarzenia za postawę. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie 43-latek, któremu dalszą jazdę uniemożliwił świadek obserwujący poczynania pijanego mężczyzny na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (20.03.2022) tuż po 20.00. Wówczas dyżurny komisariatu w Koronowie został powiadomiony przez świadka o pijanym kierowcy peugeota boxera. Zgłaszający zauważył wspomniane auto na ulicy Szkolnej we Wtelnie.

Zachowanie kierowcy świadczyło o tym, że może być nietrzeźwy. Świadek upewnił się o w tym w momencie, gdy mężczyzna zatrzymał swój pojazd na drodze, wysiadł z niego, po czym nie był w stanie ustać na nogach i przewrócił się. Tam obserwujący jego poczynania świadek go ujął i uniemożliwił w ten sposób dalszą jazdę. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomił policję.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka i przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Urządzenie wskazało, że kierowca peugeota ma niemal 4 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Tym, co zrobił stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się zgłaszającemu, który zwrócił uwagę na poczynania nietrzeźwego kierowcy, a przede wszystkim uniemożliwił kontynuowanie mu jazdy i powiadomił o tym policję.

Z tego też względu Komendant komisariatu w Koronowie podinsp. Tomasz Meyze zaprosił go do jednostki i w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Witolda Markiewicza podziękował mu za tę postawę i przekazał list gratulacyjny.

[ZT]5965[/ZT]

[ZT]5963[/ZT]

[ZT]5948[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%