Zamknij

O tej tragicznej historii Heleny z regionu mówili przez lata wszyscy [VIDEO]

18:11, 22.11.2021 | .
Skomentuj

Do zbrodni w w gminie Dobrcz doszło pod koniec lat 90. XX wieku. Kilka dni temu do sprawy powrócili twórcy kanału "Incognito - podcast kryminalny". Śledztwo w tej sprawie zostało wyjaśnione dopiero kilka lat temu.

Policjanci z tzw. Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i prokurator rozwikłali sprawę zabójstwa 77-letniej kobiety na przełomie 2015/2016 roku. Blisko 20 lat po tragicznych zdarzeniach. 

17 stycznia 1998 r. w miejscowości Strzelce Górne, w podbydgoskiej gminie Dobrcz, w studni znaleziono zwłoki 77-letniej właścicielki gospodarstwa rolnego. Od początku wiadomo było, że doszło do zabójstwa. Ciało kobiety leżało w 8,5 metrowej studni pod warstwą kamieni i drewnianych kłód. Sekcja zwłok wykazała także, że kobieta miała liczne obrażenia, które skutkowały jej śmiercią.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie zakończono w grudniu 1998 roku. Pomimo przesłuchania wielu świadków i zabezpieczonych na miejscu śladów nie ustalono, kto dokonał tej makabrycznej zbrodni.

W czasie tych 18 lat sprawa parokrotnie była analizowana, rozpytywano kolejne osoby, zdobywano kolejne informacje, ale żadna z tych czynności nie doprowadziła do ustalenia sprawcy zabójstwa.

Ponownie sprawą tej niewyjaśnionej zbrodni sześć lat temu zajęli się policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Od tego czasu policjanci dotarli do osób, które jak się okazało, stały się kluczowe dla rozwiązania tej sprawy.

W Bydgoszczy zatrzymano wówczas 39-letniego mężczyznę. Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania w styczniu 1998 roku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 77-latki. Jak ustalono, sprawca dokonał tej zbrodni na tle rabunkowym. (źródło Policja.pl).

[ZT]5467[/ZT]

[ZT]5462[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Mrówkojad Mrówkojad

1 1

A u nas w Koronowie ktoś kiedyś włożył kartkę w płot krótko przed wyborami do dzisiaj nie znany jest sprawca ?. Mnie tez wkładają pisząc przyjdź do Mrówki tanio i miło . Raz byłem nie było miło a tanio wcale . Ale nie będę niczego zgłaszać sami zrezygnują z tych żartów . 18:50, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%