Zamknij

Komisariat Policji w Koronowie aktywny w ramach akcji "Świeć przykładem" [foto]

12:02, 15.10.2021 | KMP
Skomentuj
REKLAMA

Na początku października w gminie Sicienko, Komisariat Policji w Koronowie rozpoczął akcję pod nazwą „Świeć przykładem”, która wpisuje się „Krajowy program działań profilaktycznych na rok 2021 koordynowanych przez Biuro Rochu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koronowie mł. asp. Sandra Mindak w minionym tygodniu (5.10.2021) odwiedziła Szkołę Podstawową w Sicienku, a w dniu wczorajszym (12.10.2021) wraz z dzielnicowym rejonu Gminy Sicienko mł. asp. Waldemarem Wełniak odwiedzili oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Sicienku. Akcja „Świeć Przykładem” cieszyła się wśród dzieci dużym zainteresowaniem, milusińscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Głównym celem działań jest uświadomienie pieszym - dzieci jak istotne jest posiadanie i używanie elementów odblaskowych. Przypominamy, że samo posiadanie oznakowania nie ma wpływu na bezpieczeństwo na drodze. Należy pamiętać, aby elementy odblaskowe były noszone w sposób przemyślany, a przede wszystkim widoczny.

[ZT]5247[/ZT]

W trakcie pogadanek przybliżone zostały  dzieciom  zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Jedną z atrakcji dla dzieci przedszkolnych była maskotka „Mrówka”, która przywiozła dla każdego przedszkolaka kamizelki odblaskowe oraz opaski na rękę i „mrówkowe” breloczki odblaskowe.

Już wkrótce następna edycja naszej profilaktycznej akcji, która kontynuowana będzie na terenie gmin: Koronowo oraz Dobrcz.

[ZT]5239[/ZT]

 

(KMP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%