Zamknij

Nielegalne towary na targowisku w Koronowie na kwotę 100 tysięcy złotych wpadły w ręce Krajowej Administracji Skarbowej

18:53, 11.10.2021 | KAS BYDGOSZCZ
Skomentuj
REKLAMA

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi oraz nielegalny tytoń i papierosy zatrzymali funkcjonariusze KAS na targowiskach w regionie. W trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w Koronowie, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS na jednym ze stoisk handlowych znaleźli 163 sztuki odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek.

Bluzy, kurtki i koszulki o wartość rynkowej szacowanej na kwotę ok. 100 tys. złotych sprzedawała mieszkanka Koronowa. Charakter oznaczeń, niska jakość zatrzymanej odzieży, a także cena wyraźnie odbiegająca od rynkowej, wskazywały na nieoryginalne pochodzenie towarów.

Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze KAS, kontrolując jeden z punktów handlowych przy targowisku w Inowrocławiu, znaleźli i zabezpieczyli schowane pod ladą blisko 4,5 kg tytoniu oraz 1540 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Uszczuplenia podatkowe mogły wynieść ponad 6 tys., gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży. Właścicielowi lokalu grozi wysoka kara grzywny.

Z taką samą odpowiedzialnością musi liczyć się mieszkaniec Izbicy Kujawskiej, u którego w  lokalu mieszkalnym, funkcjonariusze ujawnili blisko 4 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Tym razem, mundurowi Służby Celno-Skarbowej straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowali na kwotę 4,2 tys. zł.

Wszystkie zatrzymane towary zostały przekazane do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi postępowania w tych sprawach.

KAS przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje szkodliwe dla zdrowia.

[ALERT]1633971181832[/ALERT]

[ZT]5235[/ZT]

[ZT]5232[/ZT]

[ZT]5228[/ZT]


 

(KAS BYDGOSZCZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%