Zamknij

Droga do szkoły powinna być bezpieczna. Policjanci z Koronowa spotkali się z dziećmi [ZDJĘCIA]

17:46, 30.09.2021 | KMP
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci komisariatu w Koronowie mł. asp. Sandra Mindak wraz z kierownikiem rewiru dzielnicowych asp. Sebastianem Lewandowskim oraz dzielnicowymi po raz kolejny włączyli się w ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły". Głównym celem funkcjonariuszy jest czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

W trakcie spotkań w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie (29.09) i w Szkole Podstawowej nr 1 w Koronowie (30.09) funkcjonariusze wraz zaprzyjaźnionymi maskotkami „POLFINKIEM I MRÓWKĄ ” uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez zajęcia praktyczne edukowali uczniów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na przejściu dla pieszych.

[ZT]5190[/ZT]  

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci przypominały sobie przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim mogły zastosować je w praktyce wychodząc na pasy. Dzieci podczas zajęć wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci okazały się dwie zaprzyjaźnione maskotki Polfin oraz Mrówka, które uatrakcyjniły zajęcia. Podczas zajęć pomagały one utrwalić dzieciom zasady ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz rozróżniania strony lewej i prawej, co w wieku 6-8 lat sprawia dużą trudność.

Na zakończenie wszystkie otrzymały od naszych maskotek elementy odblaskowe oraz małe słodkości ufundowane przez RJ Mrówki Market psb „Mrówka” Koronowo.

[ALERT]1633016746681[/ALERT]

 

(KMP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%