Zamknij

Sprawcy włamania do jednej z firm na terenie gminy Sicienko zatrzymani

08:49, 30.05.2021 | aszcz
Skomentuj

Dwóch kolejnych sprawców włamania do jednej z firm na terenie gminy Sicienko zostało zatrzymanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Zatrzymania dokonali koronowscy policjanci.

Jak informuje podkom. Lidia Kowalska mężczyźni mieli już usłyszeć zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. 

Do zatrzymania sprawców doszło w połowie maja. Koronowscy policjanci zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Siecienko. 

[ZT]4698[/ZT]

- Przeprowadzone przez nich czynności i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły im ustalić i w miniony poniedziałek (10.05.2021) zatrzymać współsprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Sicienko w wieku 29 i 18 lat. Ponadto pierwszy z nich był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią celem doprowadzenia do Zakładu Karnego w Potulicach. 18-latek został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem - informuje podkom. Lidia Kowalska.

[ZT]4696[/ZT]

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (03.05.2021) od zgłoszenia, które o godzinie 10:15 otrzymał dyżurny komisariatu w Koronowie. Zgłaszający, a jednocześnie pokrzywdzony oświadczył, że ktoś włamał się do jego firmy i ukradł przedmioty będące jej wyposażeniem, a niektóre urządzenia zniszczył.

[ZT]4684[/ZT]

Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Ustalili, że zostały skradzione silniki elektryczne krokowe, elementy maszyn zgrzewająco- pakujących, piece do wypieków, agregat prądotwórczy, kilkaset metrów przewodów elektrycznych oraz wiele innych urządzeń będących wyposażeniem firmy. Przy okazji sprawca uszkodził m. in. rozdzielnię elektryczną i kilkanaście lamp ledowych. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

[ZT]4692[/ZT]

Wówczas do pracy przystąpili kryminalni z koronowskiego komisariatu, którzy już następnego dnia (04.05.2021) ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-latka.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 27-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

[ZT]4681[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%