Zamknij

Zaniedbany pies na terenie gminy Koronowo. Interweniowały służby

13:56, 20.08.2019 | podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
Skomentuj Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie apelują do mieszkańców posiadających psy o przestrzeganie obowiązujących przepisów normujących zasady trzymania tych zwierząt fot. OTOZ Animals
REKLAMA

Dzielnicowi z komisariatu w Koronowie, wspólnie z OTOZ Animals Bydgoszcz, podjęli działania dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi i przewiezione do kliniki weterynaryjnej.

Koronowscy policjanci przez cały rok współpracują z OTOZ Animals z oddziału kujawsko–pomorskiego. Niejednokrotnie podejmowali wspólne interwencje dotyczące zwierząt na terenie gminy Koronowo.

Tym razem interwencja dotyczyła skrajnie zaniedbanego psa w gminie Koronowo. Jak ustalili policjanci wspólnie z pracownikami OTOZ Animals jego właściciel nie wypuszczał w ogóle psa z kojca, a ten obrastał tam brudem i odchodami.

Dzięki zdecydowanym działaniom Inspektorów OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego oraz dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koronowie pies został odebrany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Tam zostały mu usunięte kołtuny, które stanowiły ponad 30 % wagi jego ciała. Właściciel czworonoga został ukarany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie apelują do mieszkańców posiadających psy o przestrzeganie obowiązujących przepisów normujących zasady trzymania tych zwierząt.

Właściciele zwierząt bardzo często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji własnych zaniedbań, takich jak trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 m, ponad 12 h w ciągu doby. Prawo jednoznacznie mówi, że jest to znęcaniem nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Inspektorów OTOZ Animals oddziału kujawsko-pomorskiego.

(podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Justyna Justyna

11 0

Karać,karac,i jeszcze raz karać . A kary powinny być uciążliwe. 16:35, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DariuSDariuS

10 0

Sprawca tej potworności powinien być doprowadzony na łańcuchu na badania psychiatryczne, a następnie odosobniony. Nie wierzę, że potrafi być kochający, czuły i empatyczny nawet dla najbliższych. 23:33, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz