Zamknij

Koronowscy policjanci o współpracy z OTOZ Animals

08:58, 06.02.2019 | Redakcja
Skomentuj W trakcie spotkania poruszone zostały problemy związane z niską świadomością społeczną dotyczącą właściwej opieki nad zwierzętami fot. policja
REKLAMA

Jak twierdzą mundurowi z Koronowa właściciele zwierząt bardzo często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji własnych zaniedbań. O tych ważnych sprawach dyskutowano w koronowskim komisariacie.

OTOZ Animals reprezentowała Daria Pilewska - starszy inspektor ds. Ochrony Zwierząt, natomiast policję Mariusz Choła - Kierownik Rewiru Dzielnicowych KP Koronowo.

- W trakcie spotkania poruszone zostały problemy związane z niską świadomością społeczną dotyczącą właściwej opieki nad zwierzętami towarzyszącymi i gospodarskimi - mówi Mariusz Choła.

Mundurowi przyznają, że właściciele zwierząt bardzo często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji własnych zaniedbań, takich jak trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 m, ponad 12 h w ciągu doby.

- Prawo jednoznacznie mówi, że jest to znęcaniem nad zwierzęciem, za co grożą surowe sankcje - informuje Kierownik Rewiru Dzielnicowych. - Ostatnia nowelizacja przepisów zwiększyła również kary za nieuzasadnione ustawowo zabijanie zwierząt z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności. Jeśli czyny te dokonywane są ze szczególnym okrucieństwem, wymiar kary wynosić może 5 lat pozbawienia wolności - dodaje.

Na spotkaniu poruszona została również kwestia wyłapywania błąkających się zwierząt. Obowiązek ten spoczywa na gminie. Każdy przypadek błąkającego się psa należy zgłaszać do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koronowie  pod numer telefonu 52 382 22 26.

fot. policja

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%