Zamknij

Oblali pokrzywdzonego kwasem siarkowym

23.25, 07.01.2023 Prokuratura Okręgowa Aktualizacja: 23.26, 07.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Oblali pokrzywdzonego kwasem siarkowym powodując ciężki uszczerbek na jego zdrowiu. Odpowiedzą przed sądem za usiłowanie zabójstwa.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, po zakończeniu śledztwa prowadzonego w sprawie o sygn. 3006-1.Ds.2.2022, skierowała  w grudniu 2022r. do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom, którym prokurator zarzucił  popełnienie zbrodni polegającej na siłowaniu zabójstwa 45 -latka z Bydgoszczy.

 Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2021r. na terenie jednej z podbydgoskich gmin. Pokrzywdzony był tego dnia umówiony na spotkanie z 19-letnim Przemysławem P. – chodziło o rozliczenia związane z biznesem narkotykowym. Przemysław P. przyjechał razem z towarzyszącym mu 28-letnim Maciejem K. W trakcie spotkania, niespodziewanie dla pokrzywdzonego, mężczyźni zaatakowali go, oblewając jego twarz przygotowaną wcześniej cieczą – jak się okazało – kwasem siarkowym.

Następnie sprawcy pozostawili pokrzywdzonego i odjechali z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony trafił do szpitala - jego stan wymagał leczenia specjalistycznego, w tym przeszczepu skóry. W świetle opinii biegłych lekarzy doznał on w wyniku ataku obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci oparzeń chemicznych II i III stopnia  a także  trwałego i  istotnego zeszpecenia ciała;  działanie sprawców naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 

W oparciu o pozyskany w śledztwie materiał dowodowy Przemysławowi P. oraz Maciejowi K. przedstawiono  zarzut   usiłowania zabójstwa 45-latka połączony z zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu.

Mężczyźni nie przyznali się do jego popełnienia, odmawiając składania wyjaśnień.

 W celu zabezpieczenia  prawidłowego toku śledztwa, a także w związku z prawdopodobieństwem orzeczenia wobec podejrzanych surowych kar pozbawienia wolności, Sąd - na wniosek prokuratora złożony w toku śledztwa -  zastosował wobec nich izolacyjne środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

(Prokuratura Okręgowa)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%