Zamknij

Koronowo. 61-latek rzucał się z pięściami na  przypadków przechodniów!

10:29, 14.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zarzut rozboju oraz trzy zarzuty uszkodzenia ciała przypadkowych przechodniów usłyszał 61-letni agresor, którego zatrzymali koronowscy policjanci. Wszystkie uszkodzenia ciała zostały zakwalifikowane jako chuligańskie. Dzisiaj sąd aresztował go na 3 miesiące.

Policjant prowadzi zatrzymanego do budynku prokuratury.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (11.07.2022) tuż po godzinie 8.00. Wówczas do komisariatu w Koronowie zgłosił się 80-latek, który opowiedział policjantom o sytuacji mającej miejsce kilka minut wcześniej.

Okazało się, że nieznany mu mężczyzna uderzył go pięścią w nos powodując krwawienie. Doszło do tego w momencie, gdy przechodzili obok siebie ulicą Paderewskiego. Dyżurny natychmiast po otrzymaniu tej informacji skierował na miejsce patrol, któremu przekazał rysopis napastnika. Chwilę później uwagę policjantów z patrolu zwróciła kobieta wzywająca pomocy.

Była to kolejna osoba poszkodowana przez tego samego mężczyznę, który w tym momencie próbował się oddalić. Okazał się nim znany policjantom 61-latek. Próba ucieczki na nic mu się zdała. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. W toku dalszych czynności okazało się, że na wspomnianej kobiecie agresor dokonał rozboju, ponieważ uderzył ją pięścią w twarz, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością gotówki. Od obojga seniorów policjanci przyjęli zawiadomienia. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

Do komisariatu zgłosiły się jeszcze dwie poszkodowane w ten sam sposób osoby, w tym 14-latka, którą 61-latek również uderzył, gdy szła wspomnianą ulicą.

Agresor odpowie za rozbój oraz uszkodzenia ciała trzech przypadkowych przechodniów, które prokurator objął również ściganiem z urzędu.

Dzisiaj (13.07.2022) sędzia po zapoznaniu z materiałami sprawy aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

[ZT]6447[/ZT]

[ALERT]1657787322494[/ALERT]

[ZT]6431[/ZT]

[ZT]6430[/ZT]


 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%