Zamknij

Święta na drogach w regionie doszło do 121 kolizji a cztery osoby zostały ranne

14:46, 27.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się Święta Bożego Narodzenia. Podczas minionych 3 dni na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 4 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale również stan trzeźwości kierujących.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili na drogach działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz utrzymanie płynności ruchu w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień.

Podczas minionego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 4 osoby zostało rannych. Policjanci odnotowali również 121 kolizji drogowych i zatrzymali 26 kierujących pojazdami, którzy wcześniej spożywali alkoholu.   

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

[ZT]5620[/ZT]

[ZT]5618[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%