Zamknij

Gazyfikacja Tryszczyna i Wtelna. Jaki koszt przyłączenia?

10:17, 15.03.2018 | Igor Nigmański
Skomentuj Na 21 marca zaplanowano pierwsze spotkanie informacyjne w tej sprawie fot. Google
REKLAMA

Polska Spółka Gazownictwa planuje na terenie gminy Koronowo realizację projektu polegającego na budowie dystrybucyjnej sieci gazowej.

Gaz do miejscowości Tryszczyn oraz Wtelno miałby dotrzeć od strony Szczutek oraz Osówca. Szczegółowy plan ulic dostępny jest tutaj.  Zapytaliśmy PSG o ewentualne koszta jakie musieliby ponieść mieszkańcy, którzy zdecydowaliby się na przyłączenie do sieci:

- Koszty przyłączenia są regulowane Taryfą nr 6 i  klient indywidualny wnosi jednorazową opłatę w wysokości 2.222,97 złotych brutto - wyjaśnia Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. - Opłata ryczałtowa w tej wysokości dotyczy przyłączenia do sieci dystrybucyjnej przyłączem o długości nie większej niż 15 metrów. W przypadku przyłączy dłuższych niż 15 metrów stawka opłaty za każdy dodatkowy metr wynosi 79,43 złotych brutto - dodaje. 

Omawiana taryfa definiuje przyłącze jako odcinek instalacji od gazociągu zasilającego do kurka głównego. Dodatkowo klient odpowiedzialny jest za zaprojektowanie, wykonanie i zakup odbiorników gazowych. Koszta uzależnione są od wycen projektantów i wykonawców.

Inwestycja ujęta jest w Projekcie Strategicznym pn. „Gazyfikacja powiatu bydgoskiego i nakielskiego”. 

- PSG przeprowadziła postępowanie na wyłonienie projektanta, z którym podpisano już umowę. Zgodnie z jej zapisami okres projektowania powinien zakończyć się w 2019 roku. Decyzja o realizacji inwestycji zostanie podjęta po uzyskaniu dofinansowania z UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 - mówi Artur Michniewicz.

Osoby zainteresowane przyłączeniem do sieci gazowej proszone są o wypełnienie ankiety i złożenie jej w Urzędzie Miejskim w Koronowie (pokój nr 1) lub listownie na dres: Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy Dział Rozwoju i Obsługi Klienta ul. Jagiellońska 42, 85-097 Bydgoszcz. Na wszelkie pytania odpowiadają również pracownicy PSG pod numerem telefonu 52 328 53 08 lub za pomocą adresu e-mail [email protected]

Ponadto w najbliższym czasie odbędzie się cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami. Pierwsze spotkanie już 21 marca w Tryszczynie.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%