Zamknij

Pożar we Wtelnie

07:49, 20.09.2016 | OSP Gościeradz
Skomentuj fot. OSP Gościeradz
REKLAMA

Zdarzenie z dnia  18.09.2016. Alarmowanie 16:52

   Zgłoszenie brzmiało - "Wtelno, ul Bydgoska przy szosie przy nowym cmentarzu pali się budynek gospodarczy". Zadysponowano trzy zastępy OSP z Wtelna, Gościeradza i Koronowa oraz jeden zastęp PSP z JRG3 w Bydgoszczy. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku gospodarczego. Zastęp z OSP we Wtelnie sprawił już dwie linie gaśnicze w natarciu i prowadził działania na zewnątrz budynku. Pierwsza rota z naszego wozu ubrana w aparaty ochrony dróg oddechowych, przejęła prądownice i zlokalizowała pożar*, działając wewnątrz budynku. W tym czasie druga rota sprawiła zasilanie wodne z hydrantu zewnętrznego, oddalonego sto metrów od samochodu.

   W obiekcie znajdowało się trzynaście, dwustu litrowych, stalowych beczek, w tym większa część z nich była pełna ropopochodnej substancji, którą trzeba było schłodzić. Drewniany strop i dach uległ częściowemu przepaleniu, budynek nie nadaje się do użytkowania. Policja ustala przyczynę pożaru, prawdopodobnie przyczyniła się do tego grupka dzieci.

   Pomimo, że byliśmy w remizie gdy zawyła syrena, wyjazd był opóźniony z powodu naszego zmęczonego staruszka ( Stara 244 GBA), który postanowił jakimś trafem rozładować akumulatory. Podłączenie zasilania awaryjnego i siłowe wymuszenie na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w budynku remizy, która nie zabezpiecza wymaganej mocy urządzenia rozruchowego, wymaga czasu i zgrania ze sobą trzech osób.

* lokalizacja pożaru - powstrzymanie rozprzestrzeniania się pożaru i ograniczenie intensywności procesu spalania

(OSP Gościeradz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz