Zamknij

Poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Wierzchucinie

10:03, 06.04.2017 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

O tym, że skrzyżowanie w Wierzchucinie Królewskim jest niebezpieczne wiedzą niemal wszyscy. Położone jest ono w ciągu drogi wojewódzkiej nr 243 Mrocza – Koronowo. To tutaj często dochodzi to groźnych wypadków samochodowych.

W ubiegłym roku odbyła się w tym miejscu komisja bezpieczeństwa z udziałem przedstawicieli Departamentu Inwestycji i Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego oraz policji. Stwierdzono wtedy, że obecnie funkcjonujące pierwszeństwo ciągu jest najlepszym rozwiązaniem oraz, że oznakowanie w sposób prawidłowy wskazuje pierwszeństwo.

Pod koniec 2016 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że w celu poprawy bezpieczeństwa, do miejsca przecięcia pasów ruchu wymalowane zostaną linie dzielące pasy ruchu, a na wlotach podporządkowanych pojawią się też linie warunkowego zatrzymania. Inwestycja miała zostać wykonana na wiosnę tego roku.

- Przygotowujemy się właśnie do ogłoszenia przetargu na wykonanie oznakowania poziomego na drogach wojewódzkich w północno-zachodniej części województwa. Zakres zamówienie obejmować będzie też Wierzchucin Królewski. W pierwszej kolejności do końca maja zrealizowane zostaną prace na terenach zabudowanych (m.in. przejścia dla pieszych). Do końca sierpnia realizowane będą natomiast pozostałe prace. Jednak w przypadku skrzyżowania w Wierzchucinie Królewskim będziemy starali się zrealizować prace w terminie wiosennym (do czerwca). - poinformował nas Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Czy Państwa zdaniem, zaplanowane prace poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu w tym miejscu?

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mieszkankamieszkanka

1 2

Uważam że te linie nic nie dadzą. Przecież jest oznakowanie a ludzie i tak na pamięć jadą. Moim zdaniem tam powinno byc rondo. Zwlaszcza ze tam jest do tego miejsce. Skrzyzowanie jest duże wiec wystarczy zrobic wysepke kolokwialnie mówiąc wnieść na środek piasku wstawić oznakowanie i gotowe. 17:30, 06.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoronowiakKoronowiak

2 0

To może każde skrzyżowanie zmienimy na rondo? Jak tam będą jeździły ciągniki z przyczepami lub innymi maszynami rolniczymi? *%#)!& rondo w mig. Taniej namalować linie i postawić STOP kto ma prawo jazdo powinien znać znaki pionowe i poziome a jeśli nie zna to niech nie wsiada za kółko. 16:37, 07.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz