Zamknij

Budowa chodnika przy DW244 w Żołędowie w Gminie Osielsko

15:21, 19.10.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Na prośbę mieszkańców Żołędowa (Gmina Osielsko) Poseł na Sejm RP Magdalena Łośko zwróciła się do Zarządu Dróg Wojewódzkich z interwencją w sprawie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 244 (ulica Jastrzębia).

Interwencja jest wynikiem ostatniego spotkania Poseł Magdaleny Łośko z mieszkańcami Osielska w trakcie którego mieszkańcy podkreślali fakt, że miejscowość bardzo mocno się rozbudowuje - powstają liczne zabudowania jednorodzinne i usługowe.

W trakcie spotkania mieszkańcy wskazywali, że brak chodnika przy ulicy Jastrzębiej stanowi zagrożenie dla ich zdrowia i życia - mieszkańcy przemieszczający się do pracy, szkół i komunikacji miejskiej zmuszeni są do korzystania z niebezpiecznego pobocza.

W odpowiedzi na interwencję Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował Poseł Magdalenę Łośko, że zarządca drogi zlecił wykonanie dokumentacji projektowej remontu wspomnianego odcinka drogi. W ramach prac zaprojektowana zostanie rozbudowa drogi w Żołędowie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bydgoską (z budową w tym miejscu ronda) do łącznika z drogą krajową nr 5. W ramach prac projektowych zostanie uwzględniona budowa chodnika wzdłuż całego, planowanego do rozbudowy odcinka DW244 - wraz z zatokami autobusowymi.

Z informacji uzyskanych przez Poseł Magdalenę Łośko wynika, że środki finansowe na realizację wspomnianej inwestycji zostaną uruchomione w roku następującym po roku przygotowania dokumentacji projektowej – pozwoliłoby to na rozpoczęcie remontu ulicy Jastrzębiej w 2022 lub 2023 r.

Poseł Magdalena Łośko podkreśla, że dla poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego dokonano już przebudowy okolicznych skrzyżowań w pobliżu drogi krajowej nr 5 - budowa chodnika przy ulicy Jastrzębiej w Żołędowie byłaby kontynuacją inwestycji po stronie wojewódzkiej i z całą pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

O krok od Trag…….O krok od Trag…….

0 0

Trudno co kolejek komentować jak widzi się kobietę która stoi na krawędzi jezdni z chodnikiem . 12:47, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%