Zamknij
REKLAMA

W Tryszczynie prace trwają. Na innych odcinkach są problemy

14:22, 20.03.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Budowa mostu przez rzekę Brdę w Tryszczynie nie zwalnia tempa fot. GDDKiA

Zakończyła się przerwa zimowa związana z budową trasy S5 w regionie. Na odcinkach Aleksandrowo - Tryszczyn oraz Tryszczyn - Białe Błota prace są kontynuowane. Problemy występują na innych odcinkach, gdzie wykonawcą jest włoska firma Impresa Pizzarotti.

Tempa robót nie zwalnia się m.in. na budowie mostu przez rzekę Brdę w Tryszczynie. W ostatnim czasie prowadzono prace związane ze zbrojeniem, szalowaniem i betonowaniem segmentów nawisowych jezdni prawej. Niedługo prace te mają się zakończyć i wykonawca będzie mógł skupić się już tylko na jezdni lewej. Na tym odcinku wykonawcą robót budowlanych jest firma Intercor, a partnerem Trakcja PRKil. Odcinek Tryszczyn - Białe Błota wykonuje natomiast Polaqua, a partnerem jest Dragados.

Problemy występują tam, gdzie wykonawcą jest firma Impresa Pizzarotii.

- GDDKiA Oddział w Bydgoszczy uznaje zaangażowanie Wykonawcy (firma IMPRESA PIZZAROTTI & C.S.p.A.,) na trzech odcinkach budowanej drogi ekspresowej S5 (Nowe Marzy-Dworzysko; Dworzysko-Aleksandrowo; Białe Błota-Szubin) za niewystarczające - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że Włosi zażądali dodatkowych roszczeń finansowych. Jak informuje Gazeta Wyborcza, chodzi o 766 mln złotych. GDDKiA stawia sprawę jasno:

- 16 marca 2019 r. GDDKIA wezwała do poprawy głównego Wykonawcę przedmiotowych odcinków do natychmiastowego i bezzwłocznego zwiększenia zaangażowania na budowie, powrotu na budowę zakresie ekip pracujących i sprzętu budowlanego. Wezwanie zawiera żądanie do przystąpienia do wskazanych zakresów robót i ich realizacji w max. terminie do 15 kwietnia 2019r. Konsekwencją braku realizacji wskazanych robót w wezwaniu do poprawy, jest uzyskanie prawa Zamawiającego do odstąpienia od umowy w terminie 60 dni od daty wskazanej w wezwaniu, tj. 15.04.2019r.

Jeżeli ziściłby się czarny scenariusz, wyłoniony musiałby zostać nowy wykonawca. To oznaczałoby wydłużenie się terminu zakończenia budowy.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Włoska pizzaWłoska pizza

0 1

Plany, projekty tej drogi zostały sporządzone kilka lat temu, wtedy wszystko było tańsze dlatego teraz brakuje kasy. Nie dziwi mnie wcale opuszczenie robót przez tą firmę - wola zapłacić karę za porzucenie budowy, niż dalej tam tkwić i kombinować skąd wziąść te *%#)!& złotych. 21:14, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

włoscy nierobywłoscy nieroby

0 0

Znana taktyka Włochów od lat, NIE dla nierobów. 15:48, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone