Zamknij
REKLAMA

Kolejne pieniądze na remonty kościołów w gminie Koronowo

11:52, 25.02.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Dzięki dotacji od starostwa w kwocie 35 tys. zł. kościół w Mąkowarsku przeszedł konserwacje ołtarza bocznego fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Kolejne kościelne zabytki z terenu gminy Koronowo oraz powiatu bydgoskiego odzyskają swój dawny blask. Efekty mają być widoczne za parę miesięcy.

Wszystko dzięki pomocy Starostwa Powiatowego, gdzie wparcie finansowe na prace konserwatorskie przy zabytkach jest stałą pozycją w budżecie. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczone 310 tys. zł. To więcej niż poprzednio, ale i tak dotacja nie obejmuje całkowitych kosztów realizacji wskazanych zadań. Nie mniej jednak pozwoli to na wykonanie ich, przy mniejszym obciążeniu finansowym dla lokalnej społeczności.

W gminie Koronowo dotacje otrzymały: p.w. Świętej Trójcy w Byszewie, p.w. Świętej Anny w Łąsku Wielkim, p.w. Michała Archanioła we Wtelnie i p.w. św. Wawrzyńca w Mąkowarsku. Ponadto na terenie powiatu bydgoskiego: p.w. Narodzenia NMP w Czarżu,  p.w. św. Andrzeja Boboli w Sicienku, p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie oraz p.w. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Boluminku.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone