Zamknij

PKP nie planuje remontu mostu nad Zalewem Koronowskim

11:50, 27.08.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Pomimo ostrzeżeń i do niedawna ustawionego płotu (został usunięty) z przeprawy korzystają wędkarze, grzybiarze i rowerzyści fot. IN

Miejsce to nazywane jest "Zaciszem". I faktycznie panuje tam błogi spokój. Most pomiędzy Sokolem-Kuźnicą a Zamrzenicą mógłby być sporą atrakcją turystyczną, ale PKP nie planuje jego remontu.

Obiekt znajduje się na nieczynnej linii kolejowej nr 240 Świecie nad Wisłą - Złotów. Oddano ją do użytku w 1909 roku, jeszcze przed powstaniem Zalewu Koronowskiego. Dlatego też przęsło mostu zwisa tuż nad lustrem wody. Spora część torów została już rozebrana. Obiekt jest w złym stanie technicznym. Mógłby być atrakcją turystyczną, ale PKP nie chce go wyremontować.

- Most jest własnością PKP S.A. Nie planujemy remontu tego obiektu - stawia sprawę jasno Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych.

Jak zaznaczyła nasza rozmówczyni most z uwagi na zły stan techniczny nie powinien być użytkowany przez turystów. I tutaj ciekawostka - z map turystycznych wynika, że przez obiekt przebiega pieszy szlak im. Leona Wyczółkowskiego. Informacjom tym zaprzecza Katarzyna Grzduk.

- Nie prowadzi przez niego żaden szlak pieszy - wyjaśnia.

Pomimo ostrzeżeń i do niedawna ustawionego płotu (został usunięty) z przeprawy korzystają wędkarze, grzybiarze i rowerzyści.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MaciejMaciej

1 0

Koronowo - miasto brudne, chodniki popękane, wąskie, wszędzie porozrzucane śmieci. Kamienice w ruinie, zero napraw, modernizacji. Miasto ma potencjał, niestety nie wykorzystywany. Jest mi wstyd że tu mieszkam. Czas stanął tu w miejscu. Sami alkoholicy, narkomani i kryminaliści którym więzienie jest drugim domem... 21:17, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone