Zamknij

Planowane jest przedłużenie ścieżki rowerowej z Samociążka do drogi krajowej nr 25 w pobliżu Tryszczyna

14.33, 10.04.2017 Redakcja
Skomentuj W okresie wiosennym oraz letnim ścieżki są oblegane przez rowerzystów
REKLAMA

Na terenie gminy Koronowo istnieje kilka ścieżek rowerowych. Jednośladem dojedziemy do Bydgoszczy, Pieczysk, Tuszyn, Samociążka i Wtelna. Miłośnicy jazdy na rowerze nogą być zadowoleni, bowiem w planach jest budowa kolejnych.

Na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia woli realizacji projektu partnerskiego polegającego na rozbudowie drogi powiatowej Samociążek-Bożenkowo poprzez utworzenie ścieżki rowerowej do drogi krajowej nr 25. Oznacza to, że ścieżka, która kończy się w Samociążku miałaby zostać przedłużona aż do zajazdu w pobliżu miejscowości Tryszczyn przy drodze krajowej nr 25.

Inwestycja zostałaby zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Wszystko jest jednak uzależnione od pozyskania funduszy.

Także sąsiednia gmina Dobrcz planuje rozbudowę dróg dla rowerzystów na swoim terenie. Cykliści będą mogli dojechać ścieżką z Kotomierza do Nekli oraz z Kotomierza do Dobrcza. Ponadto u nas planuje się budowę ścieżki z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego.  

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kands????kands????

0 0

no i gitara???????????? 15:45, 10.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z koroz koro

0 0

przydałaby się ścieżka łącząca ścieżkę przy Projprzemie z naszym rynkiem. Chyba raczej jest to nie do ogranięcia:( 16:11, 10.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%