Zamknij

Mieszkanka powiatu bydgoskiego nagrodzona wyjątkowym medalem

13.10, 18.01.2022 . Aktualizacja: 13.14, 18.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

Anna Kozioł urodziła się 20 grudnia 1921 roku w Jadownikach Mokrych (województwo małopolskie, powiat tarnowski). Z Kujawami i Pomorzem związana od 1947 roku, kiedy to wraz z mężem Władysławem, krótko po ślubie, osiedliła się w Solcu Kujawskim. Mieszkanka regionu otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Anna Kozioł urodziła się 20 grudnia 1921 roku w Jadownikach Mokrych (województwo małopolskie, powiat tarnowski). Na Kujawach i Pomorzu osiedliła się wraz z mężem Władysławem w 1947 roku. Pani Anna zajmowała się domem i wychowywaniem pięciorga dzieci. Ulubionymi zajęciami nestorki było uprawianie działki i szycie. Czas wolny poświęcała czytaniu. Mieszka w Solcu Kujawskim (powiat bydgoski).

Nowożeńcy zdecydowali się na osiedlenie w naszym regionie bo chcieli polepszyć swoje warunki życiowe i tutaj mieli też znajomych. Mąż pracował w pobliskim zakładzie produkującym betony Prefabet, gdzie był zatrudniony aż do emerytury.

Pani Anna zajmowała się domem i wychowywaniem pięciorga dzieci. Nestorka to miłośniczka zieleni i roślin, dlatego jej ulubionym zajęciem było uprawianie działki. Dodatkowo lubiła szyć. Czas wolny poświęcała także czytaniu, interesowała ją polityka. Doczekała dziewięcioro wnucząt, trzynaścioro prawnucząt i praprawnuka.

[ZT]5703[/ZT]

[ZT]5692[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%