Zamknij

Kierowcy z województwa korzystają z nieodpłatnej kontroli świateł

19:48, 15.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

2317 kierowców z woj. kujawsko-pomorskiego skorzystało z nieodpłatnej kontroli świateł w pojazdach na stacjach diagnostycznych podczas tegorocznych działań „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Jakość oświetlenia ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo na drogach, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym. Dlatego warto o to zadbać.

Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego, wspólnie z właścicielami wyznaczonych stacji diagnostycznych, włączyli się w kampanię „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. 

[ZT]5556[/ZT]

Akcja została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, a jej celem było zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz jego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

[ZT]5561[/ZT]

Świadomość kierowców z roku na rok jest coraz większa. W obecnej akcji, podczas czterech dni 23.10, 06.11, 20.11 oraz 04.12.2021 r., diagności skontrolowali 2317 pojazdów, ujawnili 881 usterek, z czego na miejscu usunięto 754. Natomiast kujawsko-pomorscy policjanci zwracali szczególną uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, wyciągając konsekwencje przewidziane prawem

Przypominamy! Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

[ALERT]1639594045617[/ALERT]

[ZT]5567[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%