Zamknij

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać na rzecz małych pacjentów z bydgoskich szpitali

07.36, 30.10.2022 . Aktualizacja: 07.39, 30.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać w okresie świątecznym organizuje sporo akcji na rzecz małych pacjentów z bydgoskich szpitali. Wśród nich jest akcja "Okno-dzieci listy piszą", która właśnie startuje. Jej celem są prezenty dla nieletnich pacjentów i podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, listy od małych pacjentów oraz bony świąteczne.

- Akcje związane z przekazaniem prezentów w czasie świąt pacjentom, czy też osobom w trudnej sytuacji życiowej organizujemy od 2016 roku, czyli przed nami siódmy raz z rzędu. Co roku akcja ta cieszy z wielkim poruszeniem Ludzi Dobrych Serc za co jesteśmy Wam nieskończenie wdzięczni. I w tym roku liczymy na duży odzew gdyż paczki mają trafić do niepełnoletnich pacjentów leczonych w Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza i w Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy na wszystkie oddziały. A także prezenty chcemy przygotować dla placówki opiekuńczo-wychowawczej i domu samotnej matki - informuje stowarzyszenie.

Warto wiedzieć, że każdy może zorganizować zbiórkę darów w swojej placówce, zakładzie pracy lub wśród przyjaciół. Oprócz tego dzieci szczególnie bliskie sercu członkom stowarzyszenia, walczące z niewyleczalną mukowiscydozą i malcy z poparzeniami z bliznami i bólem często na całe życie będą pisać listy ze swoim marzeniem. Publikowanie listów na stronie stowarzyszenia rozpocznie się 10 listopada.

Dzieciom z bydgoskich onkologii zostaną również przekazane Bony Świąteczne.

- Informacje dotyczące działań związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia będziemy umieszczać na bieżąco. Przed nami gorący okres, ale przecież my to kochamy (to dziwne czuć w październiku nastrój świąt, ale takie akcje wiążą się z całym maratonem prac poprzedzającym je , aby 24 grudnia zagościł na wszystkich twarzach cudowny uśmiech. Uśmiechać się będą Darczyńcy, uśmiechać się będą Obdarowane Dzieci, uśmiechać się będą Ich Rodzice i uśmiechać się będą Wolontariusze – po prostu Magia Świąt - informuje stowarzyszenie.

Zbierane są tylko nowe rzeczy:
🎁mięciutkie koce oraz podusie i maskotki,
🎁kubki świąteczne, oraz termiczne,
🎁miękkie ręczniki w każdej wielkości,
🎁perfumy i biżuterię
🎁klocki Lego dla małych i dużych oraz playmobil,
🎁vouchery do różnych sklepów, gdzie leczona młodzież sama je zamieni na „marzenie”,
🎁koraliki do prasowania, zestawy do robienia biżuterii, oraz modelarskie,
🎁zestawy kreatywne, plastyczne, dla młodych chemików,
🎁zabawki i gry planszowe na każdy przedział wieku,
🎁kosmetyki dla dzieci, dla młodzieży i do atopowej skóry,
🎁jednorazowe pieluszki i wilgotne chusteczki,
🎁drobną elektronikę (słuchawki, powerbanki, pendrive…),
🎁książki " Połącz kropki, obrazki do dokończenia", łamigłówki dla starszych dzieci, kolorowanki antystresowe
🎁portfele i kosmetyczki, pamiętniki
🎁oraz herbatki, kawusie ☕️dla niejednego dzielnego rodzica, który trwa ze swoim dzieckiem na onkologii od długich miesięcy.

Dary serca należy przesłać na adres Stowarzyszenie Łatwo Pomagać  ul. Wyczółkowo 13, 86-011 Gościeradz (przy dużych akcjach  prosimy o wcześniejszy kontakt).

[ZT]6907[/ZT]

[ZT]6886[/ZT]


 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Berlin Berlin

1 1

Brawo Stowarzyszenie , Rząd RP dba o dzieci nawet te nieurodzone i takie stowarzyszenia jak to , jeszcze raz brawo , jednak nie tylko dzieci listy piszą , przedstawiam w oryginale list dorosłej osoby która, zwróciła się po dziwnej interwencji pewnej radnej Koronowa podczas sesji Rady Miejskiej ?. Dzień dobry Szanowny Panie przewodniczący Rady , Panie burmistrzu i Państwo radni . Dziękuje za wczorajszą konfrontacje podczas Sesji Rady Miasta na którą otrzymałem dzień wcześniej zgodę od przewodniczącego RM Koronowo odpowiedzialnego za przebieg Państwa Sesji i porządek obrad . To bardzo miłe, że mieszkańcy oraz osoby z strefy Schengen do której dobrowolnie Polska przystąpiła mogą podzielić się z Państwem swoimi spostrzeżeniami do których dopuszcza Pan przewodniczący . Oczywiście każdy z nas ma prawo wyboru żyjąc w systemie demokracji i wzajemnej współpracy i obowiązków jakie nakłada członkowsko w systemie jaki wypracował Parlament UE dla wszystkich Państw tego systemu . Jednak nie wszyscy są tego świadomi na co wskazuje wczorajsza wypowiedz Pani Radnej co do mojej osoby i mojego obywatelstwa nazywając moją Ojczyznę Bundes i coś tam . Mówiąc publicznie w odniesieniu do mojej Ojczyzny i mnie, że tu nie teatr,że tu się pracuje i na tych deskach nie będzie Teatru . Dlatego chcę Pana przewodniczącego przeprosić bo odebrałem i odbieram to tak że moje wystąpienie to aktorstwo a Pan przewodniczący stał się przypadkiem reżyserem tego spektaklu zdaniem Pani radnej bo pozwolił mi z ranienia Rady Miasta udzielić głosu . Bardzo ubolewam że tak zostało to odebrane ponieważ w mojej ocenie jest Pan osobą godną do naśladowania która nie zasługuje na taką krytykę bezprawnie, a wręcz odwrotnie . Natomiast Pani radna musi sobie postawić pytanie czy Polska Prawa i Sprawiedliwości dopuszcza takie rozwiązania aby rany obojętnie z jakiego ugrupowania i Państwa członka Unii Europejskiej nie akceptował kalecząc słownie pełną nazwę suwerennego Państwa Bundesrepublikdeutschland i obywatela który się Państwu przedstawił prawidłowo . Nie znane są do dziś powody takiej interpretacji jaką Pani radna się posłużyła czy ma to związek prawdopodobieństwa na tle rasowym nie mi to oceniać . Mając nadzieję że już nigdy na tej sali takie słowa kaleczącego nazwę suwerennego Państwa jakim jest Bundesrepublikdeutschland nie dojdzie, a obywatele mojego Państwa i Ojczyzny poruszając się po strefie i w strefie Schengen będą bezpieczni a ich narodowość nie okaleczona publicznie . Pragnę nadmienić że dziś przeprowadziłem rozmowę z Urzędnikami UM w Koronowie w sprawie nieprawidłowego oznakowania a w zasadzie jego położenia . Zostałem zapewniony że ten fałszywy stan położenia zmieni się w najbliższym czasie lub godzin. Mam nadzieje że nazwa ulicy Żeglarska będzie również czytelna z obu stron tak aby nam Europejczykom pomogło to poruszać się lepiej i bezpieczniej . Co do Parkingu przy cmentarzu komunalnym Pani Kierownik UM
już wcześniej zapewniała mnie że to się musi zmienić a nasza rozmowa przed dzień Sesji tylko mnie utwierdziła że i Panu przewodniczącemu nie jest to obojętnie zapewne nie jest to obojętne obecnemu burmistrzowi jak i byłemu nikt nie chce źle jestem tego pewny dlatego należy sprawdzić również w Zarządzie Dróg jak on to rozlicza bo taki stan rzeczy może wprowadzić konflikt administracyjny który jest nikomu nie potrzebny , a obcokrajowcy i nie tylko będą mogli legalnie parkować nie obawiając i się o zwrot gotówki od ubezpieczyciela kiedy ulegną w wypadku lub kolizji czy kradzieży ich pojazdów parkując prawidłowo w miejscu do tego przeznaczonym . Co do osób Niepełnosprawnych reguluje to prawo i Minister Infrastruktury w RP. Kończąc pragnę Państwu zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie. Nie przeszedłem do Państwa uzbrojony w siekierę lub miecz, bo wiem i mam świadomość , że w moim kraju jest to zabronione a napewno byłoby przez Państwa źle przyjęte i nie zrozumiałe kiedy Petent odwiedzajac UM miałby siekierę obok lub miecz?, stąd to moje pytanie czy takie niewątpliwie śmiercionośne akcesoria leżące na komodach lub wisząc na ścianach Urzędnika w Urzędzie są własnością Urzędu czy osoby prywatnej ?.
09:53, 30.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Inne stowarzyszenia Inne stowarzyszenia

3 1

I tu należy dodać że na tej sali , wręczono nagrodę nauczycielce języka Niemieckiego decyzją burmistrza ?, a w jego imieniu zrobił to wice burmistrz S. M. Który jest nie tylko wice burmistrzem ale w stowarzyszeniu Polsko - Niemieckim razem z Panem radnym Koprem wywodzą się z Koronowo Budzi Się które powstało z inicjatywy Pana burmistrza Patryka Mikołajewskiego , a na czele Stowarzyszenia Polsko -Niemieckiego stoi Pani Izabela Mikołajewska . Jak widać tu stowarzyszenie a właściwie ich dwóch członków nie zareagowało kiedy radna prawdopodobnie celowo próbowała poniżyć obywatela Niemiec wymieniając nazwę tego Państwa Budes coś tam co mnie to obchodzi . Przykre i poniżające dla Koronowa . 14:18, 31.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oj Oj

3 1

Pani radna dzieci uczące się języka Niemieckiego będą napewno Pani wdzięczni jak Pani radna nauczy się chociaż jednego słowa Bundesrepublikdeutschland !. A państwo z Towarzyszenia niech dalej pomagają tak pomagają bo Was znać to zaszczyt w przeciwieństwie do innych. 14:45, 31.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%