Zamknij

W regionie odbędzie się Studniówka Szlachetnej Paczki!

17.15, 23.09.2022 . Aktualizacja: 17.15, 23.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Już 27 września w Bydgoszczy odbędzie się Studniówka Szlachetnej Paczki. Cel? Zachęcenie mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do wolontariatu.

 „Odliczamy, pomagamy – bądź Wolontariuszem!” – pod takim hasłem 27 września w każdym mieście wojewódzkim odbędą się tegoroczne Studniówki Szlachetnej Paczki, czyli wydarzenia, które mają zachęcić do udziału w nadchodzącej edycji programu. Mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy na event w Bydgoszczy, który rozpocznie się przy fontannie Potop o godz. 17. To od liczby wolontariuszy zależy, ile potrzebujących z naszego województwa otrzyma mądrą pomoc w tym roku! By się zgłosić, wejdź na stronę www.superw.pl i wypełnij krótki formularz.     

Za mniej niż 100 dni odbędzie się Weekend Cudów – niezwykły moment roku, kiedy pomoc materialna zorganizowana przez darczyńców trafi do potrzebujących rodzin w ramach kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. By to się jednak stało, potrzeba wolontariuszy. To oni odwiedzają potrzebujących, poznają ich historie oraz pośredniczą w przekazywaniu paczek. W województwie kujawsko-pomorskim wciąż potrzeba 448 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. 

Każdy nowy Wolontariusz to szansa na zmianę życia dla trzech rodzin w potrzebie z województwa kujawsko-pomorskiego. Wejdź na www.superw.pl i bądź wolontariuszem

100-dniówka inna niż wszystkie 

Studniówki Szlachetnej Paczki różnią się od tradycyjnych, szkolnych uroczystości. Zamiast balowych sukien i garniturów – kolorowe koszulki. W miejsce przedmaturalnego stresu – radość oczekiwania na weekend, w którym zadzieją się cuda! Mimo różnic jest coś co łączy obie formuły wydarzenia – to wspólne oczekiwanie na moment, który może stać się punktem zwrotnym w życiu wielu osób, zarówno wolontariuszy, jak i najbardziej potrzebujących, do których uda się dotrzeć z pomocą. 

„Mam nadzieję, że zima będzie ciepła, bez tego... wolę nie myśleć” – mówi pan Tomasz, który w zimie żyje w jednej izbie, bo nie stać go na ogrzanie całego domu.

Podczas Studniówek, które odbędą się równolegle w każdym mieście wojewódzkim, będzie można obejrzeć m.in. happeningi obrazujące skalę pomocy Szlachetnej Paczki i poznać historie osób, do których docierają wolontariusze programu. Bez nich nie uda się dotrzeć ze wsparciem do takich osób jak pan Tomasz. 

Bądź wolontariuszem – Paczki lub Akademii Przyszłości 

 „Chciałabym być smokiem. Nikt się nie śmieje ze smoków" – opowiada mała Weronika, której nikt nie traktuje poważnie. 

Podczas eventu uczestnicy będą zachęcać także do udziału w wolontariacie Akademii Przyszłości – siostrzanym programie Paczki, który wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. Chcesz pomóc konkretnemu dziecku uwierzyć w siebie i sięgać po marzenia? W województwie kujawsko-pomorskim potrzeba jeszcze 107 wolontariuszy Akademii. By się zgłosić, wejdź na stronę www.superw.pl i wyślij swoje zgłoszenie. 

Dziennikarzy chętnych do zrealizowania materiału z wydarzenia zapraszamy do kontaktu z Koordynatorką ds. Promocji - Żaneta Szczerbiak, mail: [email protected], tel. 537 318. 411.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. Wejdź na www.superw.pl i bądź Wolontariuszem!

[ZT]6770[/ZT]

[ZT]6767[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%