Zamknij

Najlepszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych

20:20, 11.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

27 maja w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie po raz piętnasty odbył się konkurs „Najlepszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych”. Szkolnym koordynatorem konkursu był Pan Krzysztof Bak. Honorowy patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: I – test teoretyczny, II I III – rozpoznawanie części samochodowych oraz pomiary warsztatowe, IV – slalom. Uczestnicy wzięli też udział w szkoleniu z zakresu kalibracji systemów ADAS, które poprowadził główny konstruktor firmy Precyzja Technik – Bydgoszcz Pan Sławomir Żuchowski. Nie lada gratka czekała też na opiekunów drużyn - w czasie, kiedy ich podopieczni zmagali się z zadaniami konkursowymi, mieli okazję wziąć udział w zawodach strzeleckich.

[FOTORELACJA]609[/FOTORELACJA]

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało szacowne jury w składzie:

Prof. Politechniki Bydgoskiej Pan Janusz Musiał – przewodniczący

Prezes zarządu firmy PRECYZJA TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz Pan Sławomir Kocznur – członek

Przedstawiciel PKS Bydgoszcz Pan Jerzy Szczyrzyński – członek

Pan Michał Jóźwiak – sekretarz

Pan Robert Mądry – asystent techniczny

Zmagania zakończyły się dogrywką o pierwsze miejsce. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi (opiekun – Pan Dariusz Kotlęga)

II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie (opiekun – Pan Michał Jóźwiak, drużyna: Mateusz Piotrowski, Radosław Zieliński, Adrian Łyczywek)

III miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy (opiekun – Pan Bartosz Dobek)

IV miejsce – Branżowa Szkoła I Stopnia START w Bydgoszczy

V miejsce ex aequo – Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu (opiekun – Dariusz Raczkowski) i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie (opiekunowie – Pan Marek Przymorski i Pan Krzysztof Różański).

Nagrody ufundowane przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Politechnikę Bydgoską, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Firmę PRECYZJA-TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz, Firmę Kapral-Car wręczyli: Starosta Powiatu Bydgoskiego Pan Wojciech Porzych, wizytator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Pan Kazimierz Mikulski, Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Pani Maria Strąk, Prezes Zarządu firmy PRECYZJA TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz Pan Sławomir Kocznur, Profesor Politechniki Bydgoskiej Pan Janusz Musiał, Dyrektor naszej szkoły Pan Arkadiusz Stypczyński, przedstawiciel PKS Bydgoszcz Pan Jerzy Szczyrzyński oraz przedstawiciel firmy Kapral-Car.

Laureatom konkursu strzeleckiego dla opiekunów również wręczono upominki. Ich zmagania kształtowały się następująco:

I miejsce – Pan Kazimierz Mikulski

II miejsce – Pan Bartosz Dobek

III miejsce – Pan Marek Przymorski

IV miejsce – Pan Krzysztof Różański

V miejsce – Pan Dariusz Kotlęga

VI miejsce – Pani Małgorzata Rakowska

VII miejsce – Pan Dariusz Raczkowski

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

TomaszTomasz

0 0

Widać, że w Maczku się niewiele dzieje, skoro w lipcu taki tu odgrzewany kotlet z maja. 21:09, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak Tak

0 1

Przyglądając się z boku na przykład Gazecie Pomorskiej to dzisiejsi redaktorzy pokończyli studia tylko po to aby pisać , na którym skrzyżowaniu zderzyły się dwa pojazdy , lub gdzie nie będzie prądu , lub które koło gospodyń wiejskich upiekło większy placek . Najgorsze jest to że ciagle nam się wmawia że jest dobrze lub cudownie pięknie , i tu zachodzi pytanie jak tak dobrze i pięknie to dlaczego nie jesteśmy drugą Japonią ?. Młodzi emigrują za lepszym życiem . A najdziwniejsze jest to że rząd przekonuje nas do pojazdów elektrycznych a my otrzymujemy nagrody od władz lokalnych nadal na przykładach aut które za kilka lat nie mają mieć egzystencji w przestrzeni ruchu drogowego ?. Ważne że proporczyki rozdane ! 22:22, 11.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahaHaha

2 0

Samochód elektryczny też po za elektryką posiada pozostałe układy oparte na mechanice. Ciężko byłoby jeździć na samym silniku z baterią. 03:53, 15.07.2022


0%