Zamknij

Pół tysiąca zdolnych uczniów otrzymało stypendia. Wśród nich uczniowie z Koronowa!

14:41, 20.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Ponad pół tysiąca zdolnych uczniów kujawsko-pomorskich szkół otrzymało w tym roku stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych Prymus Pomorza i Kujaw. Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się dziś (17 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki. Wśród nagrodzonych są uczniowie powiatu bydgoskiego.

- To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu - mówił marszałek Piotr Całbecki.

[FOTORELACJA]589[/FOTORELACJA]

- Wasze sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia wspaniałych nauczycieli i zaangażowanych rodziców, za co należą im się ogromne podziękowania. Życzę Wam, żeby stypendium dobrze zapracowało na Waszą przyszłość i było narzędziem do dalszego rozwoju - podkreślił członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Marszałkowskie wsparcie adresowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

[ZT]19139[/ZT]

Wśród uczniów znaleźli się także  Kamil Krysiak (SP nr 2) oraz Maksymilian Meyze (SP nr 1)

W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 548 młodych ludzi. 202 to uczniowie szkół podstawowych, 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w której uczeń pobiera naukę). Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,5 mln złotych. Pieniądze będą wypłacane w dwóch transzach.

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

[ZT]19141[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%