Zamknij

Dożynki gminy Koronowo tym razem w Byszewie

15:21, 20.08.2019 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

W otoczeniu Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny oraz jeziora. Dożynki gminy Koronowo odbędą się tym razem 7 września w Byszewie.

W 2017 roku dożynki nie doszły do skutku. Powód? Nawałnica, która w sierpniu dotknęła znaczne obszary naszej gminy. Rok później także wydarzenie nie odbyło się. Tym razem zrezygnowano z hucznego obchodzenia tego święta ze względu na suszę. 

Tegoroczne dożynki odbędą się zgodnie z planem. Kiedy? 7 września w Byszewie. O godzinie 14:00 zaplanowano mszę świętą przy ołtarzu na wodzie. Następnie przewidziano ceremoniał dożynkowy. Program artystyczny tego dnia obejmuje m.in. Narodowe Czytanie z Miejską Biblioteką Publiczną w Koronowie, występ Orkiestry Dętej "Kujawia", występ Kapeli Koronowiacy oraz zespołu Black Hawk z Wtelna. Będzie też można wysłuchać koncertów M-Power, Bartka Abramskiego oraz Lider Dance.

Tradycyjnie podczas wydarzenia odbędzie się konkurs dla sołectw na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Organizatorzy przewidzieli też podsumowanie etapu gminnego konkursu na najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim. Nie zabraknie też wystawy sprzętu rolniczego, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i innych niespodzianek.

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

1 1

Uważam, że lokalizacja jak najbardziej udana 08:26, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz