W ubiegły piątek w Centrum Kultury Synagoga odbył się wernisaż wystawy "Koronowo oczami młodych dawniej i dziś". Jednocześnie było to podsumowanie programu "Równać szanse".
"Równać szanse" to ogólnopolski program finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Jego celem jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie.
- Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie - czytamy na stronie internetowej programu.
Do programu przystąpiło również Koronowo. Od lutego tego roku kilkunastu młodych ludzi brało udział w licznych lokalnych inicjatywach i zajęciach. Uczestnicy odbyli m.in rejs statkiem po Zalewie Koronowskim, poznali historię Koronowa, uczestniczyli w Jarmarku Cysterskim, jeździli drezynami, odwiedzili Wioskę Ginących Zawodów, tworzyli wianki oraz aktywnie włączyli się w obchody Nocy Świętojańskiej. Jak stwierdzili młodzi ludzie był to mile spędzony czas oraz możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z pasją.
W ramach projektu młodzież stworzyła również kolekcję artystyczną upamiętniającą zabytki miasta i okolic. Uroczysty wernisaż odbył się w ubiegły piątek w Centrum Kultury Synagoga. Przybyli goście mogli podziwiać prace ukazujące m.in. koronowskie kamienice, cmentarz żydowski, pomniki, dworzec kolejowy, mosty, diabelski młyn, dawną synagogę żydowską, ratusz i panoramę miasta. Spotkanie było również okazją do wzajemnych podziękowań. Jak stwierdzono nie jest to ostateczny koniec, a początek dalszej współpracy.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
No tak15:35, 19.08.2019
Super, szkoda tylko, że nikt tu nie podał w jaki sposób zostali wybrani ci młodzi ludzie do tego projektu ?. Napisano tylko ;Do programu przystąpiło również Koronowo. Od lutego tego roku kilkunastu młodych ludzi brało udział w licznych lokalnych inicjatywach i zajęciach. Uczestnicy odbyli m.in rejs statkiem po Zalewie Koronowskim, poznali historię Koronowa, uczestniczyli w Jarmarku Cysterskim, jeździli drezynami, odwiedzili Wioskę Ginących Zawodów, tworzyli wianki. Super ale w czynie społecznym do którego nawoływał Pan burmistrz nie brali udziału Dlaczego ?
Senior21:06, 19.08.2019
Brawo w końcu coś co zaktywizowało młodzież
No proszę 23:21, 19.08.2019
To ci co społecznie pracują w ocenie Pana są niewolnikami ?, to jak pan nazwie osobę, która nawoływała do takiego czynu społecznego ?
Mieszkaniec07:23, 20.08.2019
Dobrze, że ta Synagoga tak prężnie działa. Burmistrz mógłby w końcu sfinansować jakieś rolety, żeby nie trzeba się vwstydzic. Tyle wszyscy w kampanii krzyczeli nikt nic nie zrobił.
Krul15:41, 22.08.2019
Mogę zrozumieć wrzaski na "władzę", jej krytykę bardziej wyważoną lub mniej. Od tego jest "władza". Proszę jednak komentatorów o ważenie słów odnosząc się do osiągnięć dzieci. One nie muszą być świadkami polewania wszystkiego pomyjami. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - to oznacza, że wzór dobry trzeba przy okazji każdej dzieciom dobry dawać, a nie żałośnie przy nich pomyjami z ust chlapać!
Zenel08:33, 23.08.2019
To bardzo dobry i mądry komentarz!
Tak11:50, 23.08.2019
Po alkoholu wszystko jest dobre
Tak19:53, 27.08.2019
Każdy z tych młodych ludzi może osiągnąć sukces i zostać Patryczkiem a szczególnie Piotrkiem.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koronowo.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
8 2
Nie są niewolnikami. Tworzyli kulturę i dobrowolnie przystąpili do programu.