Zamknij

Charytatywnie i pouczająco. W CK Synagoga wystąpił teatr lalek

15:41, 12.08.2019 | Redakcja
Skomentuj Baśń zakończyła się dobrze. Rycerz powrócił do swojego królestwa na wymarzonym koniu fot. redakcja
REKLAMA

Teatr Lalek "Barnaby" z Gdańska wystąpił wczoraj  11 sierpnia  w Centrum Kultury Synagoga. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz pacjentów oddziału onkologii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Teatr Barnaby to autorska scena marionetkowa oraz pracownia marionetek założona w czerwcu 2014 r. W swoim repertuarze ma szereg przedstawień lalkowych dla dzieci takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Kot w Butach”, „Bałwanek i gorący piecyk”, „ Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na Świecie”, „Rockandrollowy kot w butach”, „Zielona woda”. Teatr współpracuje z wieloma instytucjami kultury w całej Polsce. Bierze również udział w licznych festiwalach teatralnych takich jak np. „Feta” Gdańsk, „Ulicznicy” Gliwice oraz „Rozbójnicy” Elbląg.

W Koronowie zaprezentowana została baśń o "Rycerzu bez konia". Była to opowieść o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się nawzajem. Na swojej drodze spotykają barwne postacie jak np. gadające drzewo, rozbójników, myszo-nietoperza, czarodzieja i księżniczkę. Wszystko na szczęście skończyło się dobrze.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz pacjentów oddziału onkologii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że dzień prędzej na plaży w Pieczyskach odbył się piknik charytatywny i profilaktyczny. Łącznie udało się uzbierać kwotę 26.714,29 zł.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BerlinBerlin

1 0

Już pisałem bardzo bardzo pozytywny ruch jak widać młodych ludzi dla jeszcze młodszych od siebie. Prawie 27 tysięcy udało się zebrać to naprawdę piękne . Jeszcze raz brawo ale ci Państwo, którzy wcześniej korzystali z tej płazy a właściwie już 34 razy jak podaje redakcja poszli tym przykładem tych młodych to przez te 34 x 27tyś to szpital mógłby mieć prawie milion złoty jeszcze więcej . Ale czy przy Arii wypada zbierać na dzieci pozostawiam to pytanie otwarte ?


18:14, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MitMit

5 0

O rycerzu bez konia? Naprawdę? 16:25, 13.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja ,jaJa ,ja

3 0

No to widać przecież 18:30, 14.08.2019


0%