Zamknij

W Pieczyskach i amfiteatrze. Za nami koncerty kapel podwórkowych

19:23, 22.07.2019 | Redakcja
Skomentuj Kapela Szczuny z Sulęcinka zaprezentowała humorystyczny repertuar fot. redakcja
REKLAMA

Cynamony, Koronowiacy oraz Szczuny z Sulęcinka - te kapele podwórkowe można było posłuchać podczas minionego weekendu zarówno na plaży w Pieczyskach jak i w koronowskim amfiteatrze.

Przed publicznością zaprezentowała się kapela Cynamony z Bydgoszczy. Powstała ona w 2013 roku. Od samego początku istnienia koncertuje na wielu przeglądach i festiwalach. Podczas XX Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie otrzymali wyróżnienie. Muzycy mogą pochwalić się również płytą pt. "Spacer po Bydgoszczy".

Z humorystycznym repertuarem wystąpiła natomiast kapela o nazwie Szczuny z Sulęcinka. Przedstawiciele folkowych klimatów istnieją już od 20 lat. W 2002 roku wydali swoją pierwszą płytę. Jednym z większych sukcesów kapeli jest Nagroda Publiczności "Srebrny Liść" zdobyta na XXV Krajowym Jarmarku Kapel Podwórkowych w Łaziskach Górnych woj. Śląskim. Podczas XIX Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie zdobyli Złotą Koronę.

Podczas koncertów nie mogło oczywiście zabraknąć Kapeli Koronowiacy. Występów i nagród nie sposób wszystkich wymienić. Niedawno - bo 13 lipca - podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Podwórkowych "Koronowiacy" zajęli trzecie miejsce. W zespole z Koronowa występują obecnie: Waldemar Kerl (akordeon, śpiew, gitara), Dawid Wojciechowski (śpiew,marakas), Angelika Natkańska (śpiew, perkusik), Barbara Kerl (gitara,śpiew), Ryszard Kocieniewski (altówka), Edward Piskuła (bass,śpiew).

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%