Zamknij
REKLAMA

W Koronowie szukano szabli Saladyna. 120 harcerzy

13:02, 16.06.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Celem gry było poznanie Koronowa w niekonwencjonalny sposób fot. Hufiec ZHP Koronowo

W minioną sobotę mieszkańcy Koronowa mogli zobaczyć na ulicach miasta grupki harcerzy oraz postacie historyczne. Wszystko to w ramach przeprowadzonej gry fabularnej.

Cel był jeden: odnaleźć szablę Saladyna. W zmaganiach wzięło udział 120 harcerzy z Hufca ZHP Bydgoszcz - łącznie 15 patroli. Początek i koniec gry znajdował się na koronowskim targowisku. Na trasie były takie miejsca jak np. bazylika, kościół św. Andrzeja, Park Grabina (Wzgórze Łokietka i Góra św. Jana), poczta, rynek, skwer z dębem przy ul. Ogrodowej, cmentarz żydowski. Tam na uczestników czekały zadania. Za ich poprawne wykonanie harcerze otrzymywali fragmenty map oraz kodów. Niestety żadnemu patrolowi nie udało się odkryć szabli, chociaż niektórzy byli bardzo blisko. Jak zapowiedziano szablę, będzie można znowu poszukać za rok.

Celem gry było poznanie Koronowa w niekonwencjonalny sposób. Połączenie historii z współczesnością pokazało, że taka forma jest atrakcyjna dla młodych ludzi. Organizatorami gry byli harcerze z Hufca ZHP Koronowo.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone