Zamknij

Konkurs na projekt okolicznościowej pocztówki rozstrzygnięty

16:59, 11.06.2019 | Redakcja
Skomentuj
Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczestników fot. pixabay
REKLAMA

W styczniu przyszłego roku Koronowo świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tego też powodu już teraz postanowiono zorganizować konkurs na okolicznościową pocztówkę.

Pomysłodawczynią jest pani Grażyna Jasiek - członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Koronowskiej. Konkurs został przeprowadzony i zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Koronowskiej, Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Koronowie.

Konkurs skierowany był do osób dorosłych, uczniów szkół średnich, uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III gimnazjum z miasta i gminy Koronowo. Technika wykonania pracy była dowolna - m.in. obraz, rysunek lub praca w wersji elektronicznej. Tematycznie pocztówka miała nawiązywać do zbliżającej się rocznicy. Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczestników. Wczoraj (10 czerwca) komisja konkursowa w składzie: Joanna Jarzewska (bibliotekarz, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie), Patryk Mikołajewski (historyk, burmistrz Koronowa), Maciej Kaczyński (nauczyciel historii) dokonała wybory najlepszych prac.

I miejsce - Kacper Jagielski - uczeń kl. VIa ze SP nr 2 w Koronowie

II miejsce - Julia Błażejczyk - uczennica kl. VIIc ze SP nr 2 w Koronowie

III miejsce - Emilia Jastrzębska - uczennica kl. VIIc ze SP nr 2 w Koronowie

Przyznano również wyróżnienia oraz pozakonkursowe nagrody. Poniżej prezentujemy zwycięską pracę autorstwa Kacpra Jagielskiego. Z pozostałymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koronowie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DarioDario

0 0

W takim razie niebawem okrągła 1054 rocznica chrztu Koronowa. W kolejce rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Koronowo, czy rocznica zdobycia olimpijskiego złotego medalu w piłce nożnej przez reprezentację Koronowa i Kazimierza Deynę ze Stargardu Gdańskiego. Pani Grażyno, do boju! 21:05, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz