Zamknij
REKLAMA

Bydgoscy policjanci z wizytą w koronowskiej szkole

17:41, 17.05.2019 | asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Niekwestionowanym mistrzem spotkania był jednak policyjny pies Boss fot. policja

Wczoraj (16.05.2019) bydgoscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Koronowie. Poruszali z uczniami tematy dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa.

Pierwsza część zajęć dotyczyła bezpiecznego kontaktu z psem. Poprowadzili ją przewodnicy psów służbowych, asp. Mariusz Woźniak i asp. Bartosz Batkowski. Niekwestionowanym mistrzem spotkania był jednak policyjny pies Boss, który zaskarbił sobie wielką sympatię dzieci i młodzieży. Po cennych wskazówkach policjantów dzieci miały okazję praktycznie sprawdzić zdobytą wiedzę i przywitać się z Bossem.

Asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z drogi i zaprosił dzieciaki do ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię. Nie obyło się bez błędów, ale dzięki takiemu spotkaniu dzieci zdobywają wiedzę, którą później mogą wykorzystać podczas poruszania się po drodze, aby zawsze cało i zdrowo dotrzeć do celu.

Z racji faktu, że wakacje tuż tuż, policjant udzielił również cennych wskazówek, jak spędzić je bezpiecznie. Poruszył m.in. temat wypoczynku nad wodą. Zbiorników wodnych w pobliżu nie brakuje i to właśnie tam dzieci z Koronowa i okolic spędzają swój wolny czas latem. Natomiast dla tych, którzy część wakacyjnego czasu spędzą korzystając z internetu, pojawiło się wiele rad, jak to robić bezpiecznie, aby nie stać się poszkodowanym, ale także sprawcą czynu zabronionego.

(asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone