Zamknij

Sukces uczniów SP im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie

12:54, 06.12.2018 | Redakcja
Skomentuj
Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z całego województwa fot. Jacek Wysocki Ośrodek Chopinowski Szafarnia
REKLAMA

Szafarnia pod Golubiem-Dobrzyniem. Tutaj w połowie listopada odbył się XXIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych. Miło nam poinformować, że trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajęli Tymoteusz Zadrożny i Marta Właśniak - uczniowie SP we Wtelnie.

Miejsce w którym przeprowadzono konkurs nie było przypadkowe. W Szafarni bowiem 2-krotnie przebywał na wakacjach u rodziny Fryderyk Chopin. Tu też znajduje się Ośrodek Chopinowski, gdzie mieszczą się pamiątki związane z tym wybitnym kompozytorem i pianistą.

Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Zmagania podzielono na dwa etapy. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test, w drugim zaś odpowiadali na pytania zadane przez komisję. Zadania, które wykonywali Marta i Tymon obejmowały nie tylko wiedzę o życiu i twórczości Chopina, ale także sprawdzały umiejętność rozpoznawania ze słuchu utworów muzycznych oraz zdjęć i ilustracji dotyczących kompozytora i osób z nim związanych. Dlatego sukces młodych uczniów z Wtelna cieszy podwójnie. Duża w tym również zasługa p. Anny Kąkol, która przygotowywała ich do tego konkursu oraz oczywiście rodziców. Gratulujemy!

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

0 0

Gratulacje! 12:02, 08.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz