Zamknij

Pierwszy Rajd "Wyloguj się" w Koronowie za nami

10:33, 25.09.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Funkcję komendanta rajdu sprawowała druhna Sonia Domachowska fot. Hufiec ZHP Koronowo

Trzy dni wspólnej zabawy i zmagań. W miniony weekend w Koronowie odbył się I Rajd "Wyloguj się", w którym wzięli udział harcerze z Koronowa, Chojnic, Łęga, Czerska, Tucholi i Wierzchucina Królewskiego. W sumie około 150 osób.

Pierwszy dzień rajdu rozpoczął się apelem, po którym odbył się wieczorek integracyjny. Było karaoke, kalambury, tańce oraz jedzenie cytryny na czas. Sporą atrakcją była pidżama party, czyli impreza urodzinowa oboźnej.

Sobota to zajęcia w terenie. Uczestnicy musieli m.in. odnaleźć skarb Lamberta, którym okazał się... router. Dodatkowo trzeba było znać do niego hasło. Podczas misji można było spotkać króla, szeptuchę, burmistrza, babcię Malinowską i inne postacie - zarówno te dobre jak i złe. A gdy wybiła północ, na świat wyszły zjawy i zmory. Była to część nocnej gry egzorcyzm.

W niedzielę harcerze udali się na mszę świętą oraz apel kończący.

Organizatorem wydarzenia była 14 KGWDH „Po Prostu” we współpracy z 14 KGZ "Pajączki". Funkcję komendanta rajdu sprawowała druhna Sonia Domachowska, oboźnym była druhna Natalia Cieślewicz. Jednoznacznie można stwierdzić, że rajd zalicza się do tych udanych. Świadczą o tym relacje uczestników:

- Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowym, nowym rajdzie - pisze 6 KGDH Czupierzaki.

- To był bardzo kreatywny rajd, pełen gwałtownych zwrotów akcji! Miałem przyjemność być aktywnym obserwatorem rajdu. Dziękuję za możliwość poprowadzenia świeczowiska i Akcji Bohateron. Gratuluję pomysłów, zaangażowania, sprawności działania, umiejętności improwizacji. Rajd miał swoje błędy i wpadki, ale ogólnie był rewelacyjnie przygotowany i zrealizowany - to relacja druha Włodzimierza Domka.

A tak o wydarzeniu wypowiadają się goście z Łęga:

- Był to niesamowity czas, pełen śmiechu, zabawy i nowych doświadczeń! Dziękujemy drużynie z Koronowa za zorganizowanie tak świetnego weekendu.

Warto także zauważyć, że uczestnicy rajdu włączyli się w akcje BochaterON. Harcerze wypisali 120 kartek z pozdrowieniami do żyjących Powstańców Warszawskich.

(Igor Nigmański)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone