O projekcie
"Koronowo 1410" ma na celu pokazanie wydarzeń z września 1410 roku, kiedy to Krzyżacy złamali rozejm po bitwie pod Grunwaldem, przystępując do opanowania słabo uzbrojonych polskich zamków. W odpowiedzi, król Władysław Jagiełło skoncentrował swoje siły i stoczył decydującą bitwę z liczącą niemal dwukrotnie większe siły krzyżackie. Pomimo mniejszej liczby, Polacy odnieśli zwycięstwo, uniemożliwiając połączenie sił Zakonu z posiłkami z Nowej Marchii.
Cele zbiórki
Sroka zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe, które ma pokryć koszty:
Wynagrodzenia dla statystów i członków grup rekonstrukcyjnych.
Scenografii, rekwizytów i wynajmu lokalizacji historycznych.
Ujęć z drona, które zwiększą atrakcyjność wizualną filmu.
Obsługi technicznej na planie, w tym kierownika planu, charakteryzatorki i kierowcy.
Muzyki i dźwięku, które mają wzbogacić emocjonalny odbiór filmu.
Promocji i dystrybucji filmu, aby dotarł do szerokiej publiczności, w tym przez pokazy w szkołach i domach kultury.
O reżyserze
Marcin Sroka to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego pasje to historia i film, co zaowocowało już projektami takimi jak film o bitwie pod Płowcami, emitowanym przez TVP HISTORIA.
Nagrody dla wspierających
Sroka przygotował nagrody dla darczyńców, w tym podziękowania na profilu filmu, elektroniczne plakaty, wzmianki w napisach końcowych, zaproszenia na premierę filmu oraz możliwość uczestnictwa w planie filmowym.
Projekt "Koronowo 1410" ma na celu nie tylko przypomnienie ważnego wydarzenia historycznego, ale również wzmacnianie zrozumienia naszej przeszłości przez nowoczesne medium filmowe. Sroka podkreśla, że każda kwota wsparcia ma znaczenie dla realizacji projektu, dziękując za każdą formę pomocy i zainteresowania.
Szczegóły tutaj.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz