Zamknij

Zawodnicy LKT Wyczół Gościeradz na podium Mistrzostw Polski w sportach motorowych

10:05, 27.09.2021 aszcz Aktualizacja: 10:09, 27.09.2021
Skomentuj

Przez ostatnie dwa dni stolica Wielkopolski gościła prawie 120 motocyklistów rywalizujących w ramach ostatniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Na poznańskim torze zobaczyliśmy wyścigi 8 klas, w tym najmocniejszą klasę Superstock 1000 (motocykle o pojemności 1000ccm), gdzie barwy klubu z regionu reprezentował Bartłomiej Wiczyński oraz Wiktor Ostrowski.

W klasie Supersport 300 (motocykle wyścigowe o pojemności silnika 300ccm) wystartował pochodzący z Grudziądza Mateusz Hulewicz. Zawodnicy musieli zmierzyć się pierwszego dnia wyścigów z padającym obficie deszczem, który nie sprzyjał szybkiej jeździe i wymagał wyjątkowego skupienia.

Wyniki sezonu motocyklistów LKT Wyczół Gościeradz, którzy rywalizowali w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski:– Mateusz Hulewicz zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Supersport 300– Bartek Wiczyński wywalczył 1 miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Superstock 1000– Wiktor OSTRY Ostrowski zdobył tytuł II Vice Mistrza Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Superstock 1000.

Również w ten weekend w Głogowie odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Ta dyscyplina sportu motocyklowego jest połączeniem motocrossu i rajdów enduro. Zawodnicy na motocyklach i quadach (w oddzielnych wyścigach) rywalizują na trasie o długości od 7 do 10km przez 90 minut. Zwycięża zawodnik, który w regulaminowym czasie pokona największą liczbę okrążeń. Ze względu na stopień zaawansowania rywalizacja odbywał się o tytuły w Mistrzostwach Polski (profesjonaliści) oraz Pucharze Polski (zawodnicy z licencjami oraz hobby). W obu przypadkach zawodnicy po każdej rundzie zdobywają punkty (im wyższa lokata, tym więcej punków)

Impreza w Głogowie była 9 i 10 rundą, a jednocześnie były to ostatnie rundy w tym roku. W klasie Mistrzostw Polski LKT Wyczół Gościeradz reprezentował bydgoszczanin Maksym Szulc, który po 2 dniach wyścigów w klasyfikacji sezonu uplasował się na 3 miejscu i zdobył tym samym tytuł II Vce Mistrza Polski.

[FOTORELACJA]554[/FOTORELACJA]

W ostatnią niedzielę września w Radomiu została rozegrana 9 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Istotą tej dyscypliny motocyklowej jest połączenie wyścigów szosowych oraz motocrossu, dzięki czemu wymaga od zawodników wyjątkowych umiejętności w prowadzeniu motocykla przy dużej prędkości na różnych nawierzchniach. Trasa wyścigu wiedzie w ok.60-70% po torze kartingowym, natomiast pozostałe 30-40% to trasa z odcinkiem terenowym, gdzie zawodnicy pokonują sztuczne bandy oraz specjalnie do tego przygotowane pagórki, dzięki czemu kibice mogą podziwiać ,,fruwających” motocyklistów-często na odległość nawet 15 metrów od najechania na przeszkodę.

Świetnie na radomskim torze poradził sobie nasz klubowicz Michał Pawlik, który obronił przewagę punktową nad Jędrzejem Żuralskim z Bartoszyc, dzięki czemu wywalczył pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrza Polski Supermoto.