Zamknij

Gośćmi specjalnymi Festynu Charytatywnego dla Miłosza będą medalistki Igrzysk Olimpijskich i ME

16:34, 31.08.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:34, 31.08.2021
Skomentuj

Helena Wiśniewska, Aneta Stankiewicz oraz Beata Rosolska będą gośćmi specjalnymi podczas nadchodzącego Koncertu Charytatywnego w Koronowie, którego organizatorem jest Zakład Karny.

Festyn charytatywny, jak już pisaliśmy odbędzie się 5 września w godzinach od 11:00 do 15:30. Gośćmi specjalnymi będą Helena Wiśniewska, Aneta Stankiewicz oraz Beata Rosolska.

Helena Wiśniewska to polska  kajakarka, brązowa medalistka olimpijska, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata, brązowa medalistka igrzysk europejskich. W sierpniu 2018 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Montemor-o-Velho w rywalizacji czwórek na 500 metrów. W składzie były także Karolina Naja, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk.

Następnego roku na igrzyskach europejskich w Mińsku zdobyła brązowy medal w czwórce na dystansie 500 metrów w tym samym składzie, co na poprzednich mistrzostwach świata. Wystąpiła także w dwójce na 200 metrów z Karoliną Nają, zajmując w finale czwarte miejsce. W sierpniu podczas mistrzostw świata w Segedynie zdobyła brązowy medal w czwórce na 500 metrów.

W roku 2021 na igrzyskach olimpijskich w Tokio wraz z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką oraz Karoliną Nają w kajakarskiej czwórce zdobywa brązowy medal olimpijski w kajakarskiej czwórce na dystansie 500 metrów.

Beata Rosolska zakończyła karierę w 2020 roku. Jest polską kajakarką, srebrną medalistką olimpijska z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz brązową medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, młodzieżowa mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek i wielokrotna mistrzyni Polski. Była zawodniczką UKS Kopernik Bydgoszcz. W 2017 wyszła za mąż za kajakarza Rafała Rosolskiego.

Aneta Stankiewicz to natomiast polska strzelczyni specjalizująca się w strzelaniu z karabinu, brązowa medalistka mistrzostw Europy, złota medalistka uniwersjady. Aneta jest studentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku wychowanie fizyczne.

W 2019 roku zdobyła złoty medal na uniwersjadzie w Neapolu w klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z Katarzyną Komorowską i Natalią Kochańską. W finale zawodów indywidualnych zajęła czwartą pozycję.

Następnego roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy we Wrocławiu w zawodach drużynowych karabinu pneumatycznego razem z Agnieszką Nagay i Natalią Kochańską. W pojedynku o trzecie miejsce wygrały z reprezentantkami Francji 16–8. Indywidualnie zajęła piątą pozycję.