Zamknij
REKLAMA

Koronowo MTB Maraton. Kilkuset zawodników na trasach

07:44, 07.10.2019 | Redakcja
Skomentuj Tak duże wydarzenie nie mogłoby się udać bez wsparcia licznych sponsorów, instytucji i wolontariuszy fot. redakcja
REKLAMA

To jedno z największych wydarzeń w regionie. W sobotę kilkuset rowerzystów z całej Polski rywalizowało w malowniczej scenerii okolic Koronowa. Jak podkreślają uczestnicy - było warto. 

Tym razem nie w kwietniu - jak w poprzednich trzech edycjach - a w październiku i pod zmienioną nazwą (do tej pory Syngenta Koronowo Challenge). W minioną sobotę ponownie rowerzyści z całej Polski opanowali Pieczyska. To tam zlokalizowane były start i meta zawodów. Łatwo nie było. Sportowcy zmagali się z górkami, zjazdami, błotem, leśnymi duktami, korzeniami i innymi przeszkodami. Najdłuższy dystans mierzył 67 km. Najszybciej pokonał go Dominik Jakubowski z Brodnicy. Za nim uplasowali się reprezentanci Bydgoszczy - Radosław Tecław i Paweł Gaca. Najwięcej osób wystartowało na dystansie 35 km. Tutaj najlepszy okazał się Jacek Rogowski z Kościerzyny, przed Robertą Dulębą z Radziejowa i Rafałem Jackowskim z Nowego. Oczywiście organizatorzy przyznali także nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Był też dystans rodzinny i wyścigi dla dzieci.

Tak duże wydarzenie nie mogłoby się udać bez wsparcia licznych sponsorów i instytucji. Olbrzymią pracę wykonali również wolontariusze. Było ich blisko 150. Zabezpieczali trasę, kierowali sportowców, obsługiwali bufety. Obecnie trwa porządkowanie trasy. 

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%