Zamknij

Koronowo MTB Maraton. To będzie duże wydarzenie!

12:09, 13.09.2019 | Redakcja
Skomentuj
Cały czas trwają intensywne przygotowania do imprezy fot. redakcja
REKLAMA

Nie w kwietniu jak w poprzednich edycjach, a w październiku. I pod inną nazwą - Koronowo MTB Maraton (do tej pory Syngenta Koronowo Challenge). W ubiegłym roku w zawodach rowerowych wzięło udział blisko 800 uczestników z całej Polski. Jak będzie tym razem? Dowiemy się 5 października.

Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali trasy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie sześć tras - dla najmłodszych w wieku od 3 do 5 lat dystans 940 metrów. Najdłuższa trasa liczyć będzie 67 km. Najwięcej rowerzystów wystartuje jednak w zmaganiach w których do pokonania będzie 35 km. Do tej pory zarejestrowało się na wszystkich dystansach ponad 500 zawodników (z potwierdzoną płatnością) oraz ponad 130, którzy jeszcze nie uregulowali opłaty startowej. Uczestników będzie z pewnością więcej, bo zapisy cały czas trwają.

Start i meta zlokalizowana będzie w Pieczyskach (ul. Warszawskich). Trasa na dystansie średnim i długim poprowadzona zostanie m.in. wzdłuż linii brzegowej Zalewu Koronowskiego oraz przez Park Grabina. Nie zabraknie też leśnych duktów, singli i... torów kolejowych. Cały czas trwają intensywne przygotowania do imprezy. Ustalane są sprawy organizacyjne, szczegóły trasy, oznakowanie, logistyka i zabezpieczenie. Już teraz wiadomo, że nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie 12 ratowników medycznych, którzy do dyspozycji będą mieli 2 karetki, 1 quada ratowniczego, 2 motocykle. Punkt wyposażony w sprzęt medyczny zlokalizowany będzie przy starcie/mecie. Impreza odbędzie również przy wsparciu licznych wolontariuszy, sponsorów i partnerów.  

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

StachStach

2 1

Dobrze.. Dobrze... A kolej? 15:04, 15.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kontrolakontrola

2 0

Pan W. i Lewandowski z Gazety Pomorskiej skontrolują burmistrza czy rowerzyści nie omijają kolei i czy z szacunkiem przejeżdżają obok banerów Olszewskiego i byłego sb-eka Jeleniewskiego. :) 19:06, 15.09.2019