Zamknij

Victoria Koronowo z awansem do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Teraz przeciwnikiem będzie Unia Solec Kujawski

15:39, 29.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 09:50, 30.08.2019
Skomentuj Teraz przeciwnikiem podopiecznych trenera Damiana Małkowskiego w Pucharze Polski będzie Unia Solec Kujawski, występująca w V lidze fot. redakcja Teraz przeciwnikiem podopiecznych trenera Damiana Małkowskiego w Pucharze Polski będzie Unia Solec Kujawski, występująca w V lidze fot. redakcja

Spore emocje towarzyszyły środowemu spotkaniu pomiędzy Victorią Koronowo a Sędziami K-PZPN w ramach II rundy okręgowego Pucharu Polski.

Pierwsza połowa meczu toczyła się w strugach ulewnego deszczu. Lepiej w tych warunkach poradzili sobie gospodarze, którzy w 20 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Damiana Stasikowskiego, piłkę głową do siatki skierował Patryk Zieliński. Do przerwy piłkarze Victorii Koronowo nie potrafili jednak podwyższyć wyniku. Ciekawie zaczęło robić się w 71 minucie, kiedy to bramkarz Victorii Bartosz Graczyk sfaulował w swoim polu karnym przeciwnika. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Mateusz Onysk. Chwilę później Sędziowie K-PZPN podwyższyli wynik na 1:2. Victoria nie pozostała bierna i w 78 minucie wyrównała. Bramkę zdobył Łukasz Jaruszewski, który niedawno dołączył do zespołu, przechodząc do Victorii z GLKS Dobrcz. Kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie nie mogli narzekać na brak bramek, bowiem w 79 minucie Łukasz Jaruszewski ponownie trafia do bramki rywala. 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, sędzia dyktuje rzut wolny dla przyjezdnych. Po błędzie bramkarza piłka ląduje w siatce Victorii i tym samym ponownie jest remis. Koronowscy piłkarze pokazali jednak wolę walki i w 88 minucie strzelili kolejną bramkę. Tym razem bramkarza gości pokonał Paweł Dec. Minutę później wynik spotkania na 5:3 ustalił Łukasz Jaruszewski.

Tym samym Victoria awansowała do III rundy okręgowego Pucharu Polski. Teraz przeciwnikiem podopiecznych trenera Damiana Małkowskiego będzie Unia Solec Kujawski, występująca w V lidze. Mecz ten zostanie rozegrany 11 września w Koronowie. A już jutro - 31 sierpnia - Victoria uda się do Tucholi na mecz z tamtejszą Tucholanką w ramach rozgrywek A-klasy. Po dwóch kolejkach Victoria jest na pierwszym miejscu w tabeli.