Zamknij

Autonomiczna Liga Piłki Ręcznej. Koronowo wicemistrzem. Finał odbył się w sobotę w hali MGOSiR

14:26, 13.05.2019 Redakcja Aktualizacja: 14:53, 13.05.2019
Skomentuj Była to druga edycja zmagań fot. redakcja Była to druga edycja zmagań fot. redakcja

W ubiegłą sobotę w koronowskiej hali MGOSiR odbył się Finał Autonomicznej Ligi Piłki Ręcznej. Obrońcy tytułu - Korona Koronowo - tym razem zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej całych rozgrywek. Mistrzami zostali szczypiorniści PRO Hanball Poznań.

Rozgrywki zainaugurowane zostały 17 listopada 2018 r. również w Koronowie. Była to druga edycja zmagań. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Każdy zespół miał do rozegrania 12 meczów. O końcowej klasyfikacji zadecydował turniej, który został rozegrany 11 maja w koronowskiej hali im. Braci Mikrut. Poniżej wyniki sobotniego turnieju (Kcynia brała udział poza konkurencją);

KORONA Koronowo - HANDBALL Gniezno 10:0
ISKRA Bydgoszcz - PRO HANDBALL Poznań 18:21 (11:10)
KORONA Koronowo - ZS Kcynia 21:17 (9:10)
PRO HANDBALL Poznań - DAMY RADĘ Inowrocław 29:19 (14:11)
KORONA Koronowo - AMATORZY Poznań 10:0
SG Kęsowo - PRO HANDBALL Poznań 30:22 (14:9)